حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۷

شبهای زعفرونی

 

 

شبهای زعفرونی

«علیرضا هاشمی مقدم» تهیه کننده و کارگردان برنامه «شبهای زعفرونی» را بر عهده دارد و سایر عوامل تولید برنامه نیز عبارتند از:

مجری : مرسل مالکی
نویسنده: مریم فریدونیان شهری
دستیار تهیه کننده: علی خردپژوه، احمد محتشمی
تصویربردار پرتابل : محمدامین زراعتکار، علیرضا هاشمی مقدم
تدوین : علی خردپژوه
کارگردان تلویزیونی: محمدرضا زمانی پور، امید واحدی فر
صدابردار: امیر زارعی
تصویربرداران: حسن اکبری، آلاله امامی، محمدبهشتی، سعید رضایی، حسین شریفی نیا

رویکرد اصلی برنامه "پرداخت ویژه به موضوع شعار سال 1397"، "بررسی توانمندی ها، پتانسیل ها و ظرفیت های اقتصادی در حوزه گردشگری و صنایع دستی استان" و "یادآوری و پرداخت به آداب، رسوم و فرهنگ نیک فراموش شده استان" می باشد.

برنامه در طبقه "ج" و ساختار "ترکیبی" تولید خواهد شد.

* برنامه از دو بخش زنده و ضبطی تشکیل شده که برنامه ریزی بخش زنده در ایام مختلف هفته به شرح ذیل خواهد بود:

- در روزهای "شنبه، دوشنبه و چهارشنبه" هر هفته با حضور "آقای رونقی" به معرفی یک جاذبه گردشگری استان پراخته می شود و طریقه سفر به آن نقطه به همراه تجهیزات مورد نیاز آن آموزش داده می شود. همچنین طبخ یک غذای ساده نیز آموزش داده خواهد شد.

- در روز "یکشنبه" هر هفته به صورت ویژه و با حضور کارشناس فرهنگ عامه به مباحث آداب و رسوم و فرهنگ خاص برخی مناطق استان پرداخته می شود. خواندن یک داستان مرتبط با فرهنگ مردم استان توسط کارشناس و اجرای موسیقی محلی نیز از دیگر بخش ها است که به بالا رفتن ریتم برنامه کمک می کند.

- در روز "سه شنبه" هر هفته با استفاده از کارشناس اقتصادی، نکاتی درخصوص موضوعات مختلف حوزه اقتصادی از جمله: مدیریت صحیح منابع مالی در خانواده و محیط کسب و کار، اهمیت کارآفرینی، اقتصاد مقاومتی، نحوه ایجاد مشاغل خرد و ... پرداخته می شود. یک فعال اقتصادی که با سرمایه گذاری محدود موفق به ایجاد اشتغال و انجام فعالیتی اقتصادی شده در برنامه حضور خواهد داشت و در خصوص نحوه اجرای فعالیت، مشکلات و تجربیات و ... صحبت خواهد کرد. همچنین سؤالات مخاطبان در حوزه اقتصادی نیز توسط کارشناس پاسخ داده خواهد شد.

- روز "پنجشنبه" هر هفته با بهره گیری از یک کارشناس حوزه مسائل اجتماعی (همچون: پلیس فتا و آگاهی، دادگستری، مشاور خانواده و ...) به بررسی آسیب های اجتماعی و بیان نکاتی در این خصوص پرداخته خواهد شد. همچنین سؤالات مخاطبان در حوزه مسائل اجتماعی نیز توسط کارشناس پاسخ داده خواهد شد.

 

* بخش ضبطی برنامه شامل آیتم های ذیل می باشد:

- نقاشـی: در این آیتم نکاتی درخصوص مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با استفاده از نقاشی دیجیتال یک شخصیت در شهر یا روستا با ویژگـی های جغرافیایـی و فرهنگـی خاص و در قالب طنـز مطـرح می شود. (تعداد 4 آیتم در هفته و مدت زمان هر آیتم 5 دقیقه).

- مستند طبیعت : با گروه های کویرنوردی، کوهنوردی و ... همراه شده و اتفاقات این سفر و زیبایی های طبیعی آن منطقه به تصویر کشیده می شود. (تعداد 3 آیتم در هفته و مدت زمان هر آیتم 6 دقیقه).

- مسابقه : این مسابقه با حضور اعضای یک خانواده، چند دوست و ... اجرا می شود. در ابتدا تعداد 16 گروه وجود دارد که در مراحل بعدی8، 4 و در نهایت 2 گروه وارد مرحله فینال می شوند. مراحل مسابقه شامل: گزارشگری، پانتومیم، برعکس کردن یک جمله با لهجه بیرجندی، آواز خواندن و دوبله کردن با لهجه بیرجندی می باشد.  (تعداد 2 آیتم در هفته و مدت زمان هر آیتم6 دقیقه).

- فتوکلیپ : عکاس برنامه با حضور در شهرستان مورد نظر تعدادی عکس که به معـرفـی فضاهای شهری و طبیعت هر شهرستان می پردازد را تهیه می کند و با یک موسیقی باکلام و یا بیکلام تلفیق می گردد.  (تعداد 6 آیتم در هفته و مدت زمان هر آیتم 3 دقیقه).

- نماهنگ : تصاویری از طبیعت و شهر تهیه می شود و با بهره گیری از موسیقی هایی شاد تولید می گردد. (تعداد 6 آیتم در هفته و مدت زمان هر آیتم 3 دقیقه).

- معرفی جاذبه گردشگری : در این آیتم جاذبه های گردشگری شهرستان ها با استفاده از تصاویر آرشیوی معرفی می شود. (تعداد 3 آیتم در هفته و مدت زمان هر آیتم 3 دقیقه).

- معرفی گیاه دارویی : در این آیتم گیاهان دارویی با استفاده از تصاویر آرشیوی معرفی می شود. (تعداد 3 آیتم در هفته و مدت زمان هر آیتم 3 دقیقه).

- وله شهری و طبیعت : با استفاده از تصاویر شهر، محیط کار، روستاهای اطراف و طبیعت های بهاری و با یک موسیقی باکلام و یا بیکلام تلفیق می گردد. (تعداد 6 آیتم در هفته و مدت زمان هر آیتم 2 دقیقه).

- کلیپ اقتصادی : این آیتم با استفاده از تصاویر آرشیوی مربوط به فعالیت های اقتصادی در استان تولید می گردد. (تعداد 1 آیتم در هفته و مدت زمان هر آیتم 2 دقیقه).

- کلیپ اجتماعی : این آیتم با استفاده از تصاویر آرشیوی مربوط به فعالیت های اجتماعی در استان تولید می گردد. (تعداد 1 آیتم در هفته و مدت زمان هر آیتم 2 دقیقه).

- موضوعات به شرح ذیل مصوب گردید:

- تاریخ: 14 الی 22/01/1397؛ موضوع: "صله رحم".

- تاریخ: 25 الی 31/01/1397؛ موضوع: "ایثار و فداکاری".

- تاریخ: 1 الی 06/02/1397؛ موضوع: "استقامت و گذشت".

- تاریخ: 8 الی 13/02/1397؛ موضوع: "نوآوری و تلاش".

- تاریخ: 15 الی 20/02/1397؛ موضوع: "فرهنگ".

- تاریخ: 22 الی 26/02/1397؛ موضوع: "قناعت و ساده زیستی".

- روزهای پنج شنبه هرهفته برنامه به یکی از روستاهای استان اختصاص یابد؛ به نحوی که در بخش زنده برنامه مهمانانی از روستای مربوطه حضور یافته و با توجه به ظرفیت آن روستا به معرفی صنایع دستی، آداب و رسوم و فرهنگ مردم، جاذبه های گردشگری و ... بپردازند.

سال تولید: 1397
رای شما
میانگین (8 آرا)
The average rating is 2.0 stars out of 5.


نظرسنجی درخصوص برنامه شبهای زعفرونی

آیا شما بیننده برنامه "شبهای زعفرونی" که هر شب ساعت ۲۱ از شبکه خاوران بصورت زنده پخش می شود، هستید؟

ارسال اثر

Text to Identify