سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

شبهای زعفرونی

 

 

شبهای زعفرونی 3

شبهای زعفرونی 3


تهیه کننده: امید واحدی فر

کارگردان هنری: محمدرضا زمانی پور

کارگران تلویزیونی: علی شریفی، امید واحدی فر، امین کاشرفی، سید علی اصغر طهماسبی

مجری: محمدرضا زمانی پور، حمید صفی زاده

بازیگر: محمد آقاخزاعی ، علیرضا مسافر، عبدالله اسماعیلی شهرام قاسمی، مهدی حقگور

بازیگر تلفنی: فرشته بهمن زاده، مهدی حقگو

دستیار تهیه کننده: محمدباقر شاهد، حسین شریفی نیا

تدوین: محمدباقر شاهد، وجیهه نخعی نژاد

تصویربردار: محمد بهشتی، سعید رضایی، علیرضا براتی، حسین شریفی نیا، غلامرضا شاهانی، امیر غفاری

صدابردار: امیر زارعی، احسان جعفرزاده، محمد ارزانین

 

 

 

- پخش برنامه روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته است که از تاریخ 7 مهرماه آغاز شده و تا 30 آذرماه ادامه خواهد داشت.

- دکور برنامه، فضای یک عکاسخانه مدرن است که عکسهایی از دوران انقلاب در بیرجند، شهرستان های استان و خارج استان، محرم، نقاط گردشگری استان، پرتره هایی از مشاهیر و مردم استان بر دیوار آن نقش بسته است. برنامه از دو بخش زنده و ضبطی تشکیل شده که جزئیات آن بدین شرح است:

 

 

1) بخش زنده برنامه شامل قسمت های ذیل می باشد: 

مجری اصلی (آقایان سید مرتضی حسینی یا فرشید جعفری)، وظیفه اجرای برنامه و گفتگو با مهمان را بر عهده دارد. در هر برنامه مهمانی از میان متولدین سال 1357 که در حال حاضر چهل ساله می باشند و در حوزه های مختلف فعالیت می کنند، نخبگان، پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و تولید کنندگان برتر استان، حضور خواهند داشت و مجری با ایشان گفتگو می کند. مهمان حتی المقدور با توجه به موضوع برنامه انتخاب می شود و مدت زمان گفتگو با وی، مجموعا حدود 13 دقیقه است. در پایان هر برنامه نیز عکسی از مهمان گرفته شده و همراه با دست خط وی، در برنامه و فضای مجازی برنامه بعدی، نمایش داده می شود.

پیامک های مخاطبین و اخبار فضای مجازی نیز توسط مجری دوم (آقایان فرنود فولادی یا حمید صفی زاده) قرائت می شود که مدت زمان این بخش 4 دقیقه است.

بخش نمایشی زنده، در محل عکاسخانه اجرا می شود. موضوع نمایش در راستای موضوع برنامه و در جهت بیان کردن نکات آموزشی و مسائل روز جامعه می باشد. عکاس (آقای علیرضا مسافر) و شاگرد عکاس (آقای محمد خزاعی) و گاهی نیز بازیگر مهمان (آقای سید بهزاد امیرابادی زاده) ایفای نقش خواهند کرد. مدت زمان بخش نمایشی مجموعاً 18 دقیقه است و به صورت مجزا پیش بینی شده و مجری برنامه نقش چندانی در آن ندارد (به عبارت دیگر بخش نمایشی چاشنی برنامه محسوب می شود).

فضای نمایشی و دکور برنامه (عکاسخانه) با توجه به قابلیت هایی که برای به نمایش گذاشتن"آیین های عزاداری استان در محرم و صفر" و "چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی" است.

2) بخش ضبطی برنامه شامل آیتم های ذیل است:

- تیتراژ شروع و پایان: مجموعاً به مدت 2 دقیقه تولید خواهد شد.

- حدیث (ثابت): در شروع هر برنامه حدیثی از ائمه معصومین (ع) به مدت 1 دقیقه و حتی الامکان مرتبط با موضوع برنامه بیان خواهد شد.

- قاب شما (ثابت): عکس های ارسالی مخاطبین در قالب موسیقی تصویر پخش خواهد شد. مدت زمان این آیتم حدود 2 دقیقه است.

- نماهنگ (ثابت): نماهنگ های تولیدی و تأمینی براساس درخواست های مخاطبین، مجموعاً به مدت 3 دقیقه پخش خواهد شد.

- مثل ها: در ابتدا یک ضرب المثل توسط مردم مطرح می شود. سپس کارشناس برنامه (آقای زنگویی)، قصه مربوط به ضرب المثل را بیان می کند. مدت زمان این آیتم حدود 3 دقیقه است و در روزهای شنبه پخش می شود.

- چرخ: در این بخش نخبگان و شرکت های دانش بنیان استان که بیشتر در حوزه فضای مجازی فعال بوده و یکی از مولفه های مهم اقتصاد مقاومتی هستند؛ معرفی می شوند. مدت زمان این بخش حدود 3 دقیقه است و در روزهای یکشنبه پخش می شود.

- یاد ایام: در این آیتم، موسیقی از یک سریال یا فیلم، انتخاب و پخش می شود و نام سریال، بازیگران و سکانس خاطره انگیز آن از مردم پرسیده خواهد شد. در این آیتم سعی می شود فیلم و یا سریال های مرتبط با موضوع محرم، چهل سالگی انقلاب و عناوین مناسبتی انتخاب شوند. مدت زمان این بخش حدود 3 دقیقه است و در روزهای دوشنبه پخش می شود.

- عکاس باشی: این آیتم به سراغ یک عکاس رفته و عکس های قدیمی ایشان که مربوط به محرم، صفر و انقلاب شهرستان می باشد؛ همراه با خاطرات وی به تصویر کشیده می شود. مدت زمان این بخش حدود 3 دقیقه است و در روزهای سه شنبه پخش می شود.

 

 

- واژه : در این آیتم یک واژه (همچون: حسیـن (ع)، چهل سالگـی و ...) به مصاحبه شونده داده می شـود و وی درخصوص آن صحبت می کند. مدت زمان این بخش حدود 3 دقیقه است و در روزهای چهارشنبه پخش می شود.

- ترنج: این آیتم مراسم ویژه مناسبت های خاص و مختلفی که در بازه زمانی مهر تا آذرماه در سطح استان انجام می شود (همچون: یادواره های شهدا و ...) را به تصویر می کشد. مدت زمان این بخش حدود 3 دقیقه است و در روزهای پنجشنبه پخش می شود.

- وله:  تعدادی وله تولیـد و به تناوب در برنامه پخش خواهـد شد.

لازم به ذکر است:

1) پرداخت به موضوع برنامه در قالب بخش نمایشـی و گفتگـو با مهمانان صورت می گیـرد. در صورت امکان در آیتم ها نیز تلاش می شود به موضوع برنامه پرداخته شود.

2) در آیتم های "مثل" و "یاد ایام" حتماً به شهرستان های استان پرداخته خواهد شد.

3) در ویژه برنامه های مناسبتی"ولادت پیامبر اکرم (ص)، هفته وحدت، شب یلدا و ولادت امام حسن عسکری (ع)" از حضــور بازیگران سینما و یا خوانندگان مهمان، استفاده خواهد شد.

 

شما هم استانی های عزیز می توانید شنبه تا پنجشنبه هر هفته در ساعت 21:00، برنامه «شبهای زعفرونی» را از شبکه استانی سیمای مرکز خراسان جنوبی بیننده باشید. تکرار این برنامه نیز روز بعد در ساعت 13:30 پخش خواهد شد.

سال تولید: 1397
رای شما
میانگین (5 آرا)
The average rating is 3.2 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
شماره پیام رسان شما چنده درسروش محمد ۱۳۹۷/۱۲/۹ ۱۷:۲۷

محمد
شماره پیام رسان شما چنده درسروش
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۱۲/۹ ۱۷:۲۷

نظرسنجی درخصوص برنامه شبهای زعفرونی

آیا شما بیننده برنامه "شبهای زعفرونی" که هر شب ساعت ۲۱ از شبکه خاوران بصورت زنده پخش می شود، هستید؟

ارسال اثر

Text to Identify