حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲ فروردین ۱۳۹۸

شبهای زعفرونی

 

 

شبهای زعفرونی 3

تهیه کننده: امید واحدی فر

کارگردان هنری: محمدرضا زمانی پور

کارگران تلویزیونی: علی شریفی، امید واحدی فر، امین کاشرفی، سید علی اصغر طهماسبی

مجری: محمدرضا زمانی پور، حمید صفی زاده

بازیگر: محمد آقاخزاعی ، علیرضا مسافر، عبدالله اسماعیلی شهرام قاسمی، مهدی حقگور

بازیگر تلفنی: فرشته بهمن زاده، مهدی حقگو

دستیار تهیه کننده: محمدباقر شاهد، حسین شریفی نیا

تدوین: محمدباقر شاهد، وجیهه نخعی نژاد

تصویربردار: محمد بهشتی، سعید رضایی، علیرضا براتی، حسین شریفی نیا، غلامرضا شاهانی، امیر غفاری

صدابردار: امیر زارعی، احسان جعفرزاده، محمد ارزانین

 

 

 

- پخش برنامه روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته است که از تاریخ 7 مهرماه آغاز شده و تا 30 آذرماه ادامه خواهد داشت.

- دکور برنامه، فضای یک عکاسخانه مدرن است که عکسهایی از دوران انقلاب در بیرجند، شهرستان های استان و خارج استان، محرم، نقاط گردشگری استان، پرتره هایی از مشاهیر و مردم استان بر دیوار آن نقش بسته است. برنامه از دو بخش زنده و ضبطی تشکیل شده که جزئیات آن بدین شرح است:

 

 

1) بخش زنده برنامه شامل قسمت های ذیل می باشد: 

مجری اصلی (آقایان سید مرتضی حسینی یا فرشید جعفری)، وظیفه اجرای برنامه و گفتگو با مهمان را بر عهده دارد. در هر برنامه مهمانی از میان متولدین سال 1357 که در حال حاضر چهل ساله می باشند و در حوزه های مختلف فعالیت می کنند، نخبگان، پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و تولید کنندگان برتر استان، حضور خواهند داشت و مجری با ایشان گفتگو می کند. مهمان حتی المقدور با توجه به موضوع برنامه انتخاب می شود و مدت زمان گفتگو با وی، مجموعا حدود 13 دقیقه است. در پایان هر برنامه نیز عکسی از مهمان گرفته شده و همراه با دست خط وی، در برنامه و فضای مجازی برنامه بعدی، نمایش داده می شود.

پیامک های مخاطبین و اخبار فضای مجازی نیز توسط مجری دوم (آقایان فرنود فولادی یا حمید صفی زاده) قرائت می شود که مدت زمان این بخش 4 دقیقه است.

بخش نمایشی زنده، در محل عکاسخانه اجرا می شود. موضوع نمایش در راستای موضوع برنامه و در جهت بیان کردن نکات آموزشی و مسائل روز جامعه می باشد. عکاس (آقای علیرضا مسافر) و شاگرد عکاس (آقای محمد خزاعی) و گاهی نیز بازیگر مهمان (آقای سید بهزاد امیرابادی زاده) ایفای نقش خواهند کرد. مدت زمان بخش نمایشی مجموعاً 18 دقیقه است و به صورت مجزا پیش بینی شده و مجری برنامه نقش چندانی در آن ندارد (به عبارت دیگر بخش نمایشی چاشنی برنامه محسوب می شود).

فضای نمایشی و دکور برنامه (عکاسخانه) با توجه به قابلیت هایی که برای به نمایش گذاشتن"آیین های عزاداری استان در محرم و صفر" و "چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی" است.

2) بخش ضبطی برنامه شامل آیتم های ذیل است:

- تیتراژ شروع و پایان: مجموعاً به مدت 2 دقیقه تولید خواهد شد.

- حدیث (ثابت): در شروع هر برنامه حدیثی از ائمه معصومین (ع) به مدت 1 دقیقه و حتی الامکان مرتبط با موضوع برنامه بیان خواهد شد.

- قاب شما (ثابت): عکس های ارسالی مخاطبین در قالب موسیقی تصویر پخش خواهد شد. مدت زمان این آیتم حدود 2 دقیقه است.

- نماهنگ (ثابت): نماهنگ های تولیدی و تأمینی براساس درخواست های مخاطبین، مجموعاً به مدت 3 دقیقه پخش خواهد شد.

- مثل ها: در ابتدا یک ضرب المثل توسط مردم مطرح می شود. سپس کارشناس برنامه (آقای زنگویی)، قصه مربوط به ضرب المثل را بیان می کند. مدت زمان این آیتم حدود 3 دقیقه است و در روزهای شنبه پخش می شود.

- چرخ: در این بخش نخبگان و شرکت های دانش بنیان استان که بیشتر در حوزه فضای مجازی فعال بوده و یکی از مولفه های مهم اقتصاد مقاومتی هستند؛ معرفی می شوند. مدت زمان این بخش حدود 3 دقیقه است و در روزهای یکشنبه پخش می شود.

- یاد ایام: در این آیتم، موسیقی از یک سریال یا فیلم، انتخاب و پخش می شود و نام سریال، بازیگران و سکانس خاطره انگیز آن از مردم پرسیده خواهد شد. در این آیتم سعی می شود فیلم و یا سریال های مرتبط با موضوع محرم، چهل سالگی انقلاب و عناوین مناسبتی انتخاب شوند. مدت زمان این بخش حدود 3 دقیقه است و در روزهای دوشنبه پخش می شود.

- عکاس باشی: این آیتم به سراغ یک عکاس رفته و عکس های قدیمی ایشان که مربوط به محرم، صفر و انقلاب شهرستان می باشد؛ همراه با خاطرات وی به تصویر کشیده می شود. مدت زمان این بخش حدود 3 دقیقه است و در روزهای سه شنبه پخش می شود.

 

 

- واژه : در این آیتم یک واژه (همچون: حسیـن (ع)، چهل سالگـی و ...) به مصاحبه شونده داده می شـود و وی درخصوص آن صحبت می کند. مدت زمان این بخش حدود 3 دقیقه است و در روزهای چهارشنبه پخش می شود.

- ترنج: این آیتم مراسم ویژه مناسبت های خاص و مختلفی که در بازه زمانی مهر تا آذرماه در سطح استان انجام می شود (همچون: یادواره های شهدا و ...) را به تصویر می کشد. مدت زمان این بخش حدود 3 دقیقه است و در روزهای پنجشنبه پخش می شود.

- وله:  تعدادی وله تولیـد و به تناوب در برنامه پخش خواهـد شد.

لازم به ذکر است:

1) پرداخت به موضوع برنامه در قالب بخش نمایشـی و گفتگـو با مهمانان صورت می گیـرد. در صورت امکان در آیتم ها نیز تلاش می شود به موضوع برنامه پرداخته شود.

2) در آیتم های "مثل" و "یاد ایام" حتماً به شهرستان های استان پرداخته خواهد شد.

3) در ویژه برنامه های مناسبتی"ولادت پیامبر اکرم (ص)، هفته وحدت، شب یلدا و ولادت امام حسن عسکری (ع)" از حضــور بازیگران سینما و یا خوانندگان مهمان، استفاده خواهد شد.

 

شما هم استانی های عزیز می توانید شنبه تا پنجشنبه هر هفته در ساعت 21:00، برنامه «شبهای زعفرونی» را از شبکه استانی سیمای مرکز خراسان جنوبی بیننده باشید. تکرار این برنامه نیز روز بعد در ساعت 13:30 پخش خواهد شد.

سال تولید: 1397
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

نظرسنجی درخصوص برنامه شبهای زعفرونی

آیا شما بیننده برنامه "شبهای زعفرونی" که هر شب ساعت ۲۱ از شبکه خاوران بصورت زنده پخش می شود، هستید؟

ارسال اثر

Text to Identify