جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

72 درصد مردم خراسان جنوبی تحت پوشش بیمه سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

72 درصد مردم خراسان جنوبی تحت پوشش بیمه سلامت

72 درصد مردم استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

تاکنون 72 درصد مردم خراسان جنوبی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

جواد کبیر، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور در نشست خبری در بیرجند، ضمن رضایت از اجرای طرح تحول نظام سلامت در خراسان جنوبی گفت: از جمعیت 732 هزار نفری خراسان جنوبی، 526 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد 380 هزار نفر روستایی هستند.

جواد کبیر افزود: حدود هزار و 700 تبعه خارجی نیز در خراسان جنوبی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

وی گفت: تاکنون 110 هزار نفر از اتباع بیگانه در کشور در طرح بیمه اتباع بیگانه ثبت نام کرده اند که 80 هزار نفر موفق به دریافت کارت بیمه سلامت شده اند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور همچنین افزود: تاکنون 40میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت ایران قرار گرفته اند که 23 میلیون نفر در مناطق روستایی و 11میلیون نفر در شهرها سکونت دارند.

وی گفت: سازمان بیمه سلامت در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل خوب عمل کرده است چرا که 100 درصد گروههای محروم، آسیب پذیر و فقیر تحت پوشش این بیمه قرار گرفته اند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور همچنین درباره بدهی های سازمان بیمه سلامت به موسسات و شرکتها، افزود: این سازمان تمام اهتمام خود را برای پرداخت این بدهی ها به کار خواهد گرفت که افزایش تعرفه های پزشکی، کنترل خدمات پرهزینه از اقداماتی است که باعث می شود بدهی های سال 94 تسویه شود.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی