جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

7 میلیارد میلیون تومان اعتبار برای بازسازی مسکن سیل زدگان خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

7 میلیارد میلیون تومان اعتبار برای بازسازی مسکن سیل زدگان خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: این اعتبار در مرحله اول برایابلاغ 7 میلیارد میلیون تومان برای بازسازی مسکن سیلزدگان 150 واحد مسکونی که نیازمند احداث مجدد هستند و 85 واحد مسکونی که نیازمند بازسازی و تعمیر هستند ابلاغ شده است.

علی اصغر آسمانی مقدم افزود: به ازای هرواحد مسکونی احداث جدید 40 میلیون تومان وام قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد و باز پرداخت 15 ساله و همچنین 10 میلیون تومان وام بلاعوض برای جبران خسارت اعطاء می شود.

وی گفت: به ازای هر واحد مسکونی که نیازمند تعمیر است، 15 میلیون تومان وام قرض الحسنه با باز پرداخت 7 ساله و کارمزد 4 درصد و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض برای جبران خسارت پرداخت می شود.

آسمانی مقدم با تأکید بر اینکه مردم تا پایان خرداد به شعب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان برای تشکیل پرونده مراجعه کنند، افزود: چنانچه در این مدت تعیین شده متقاضیان مراجعه نکنند به منزله انصراف از دریافت این تسهیلات است و در مرحله دوم به متقاضیان دیگر داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه قبل از ابلاغ اعتبارات، کار تعمیر و بازسازی مسکن سیل زدگان در استان آغاز شده است، گفت: تاکنون عملیات جانمایی و پیاده کردن نقشه و سایر اقدامات برای  63 واحد مسکونی در استان انجام شده است. 

بارندگی های 28 اسفند پارسال و خرداد امسال در خراسان جنوبی، به 654 واحد مسکونی در 79 روستا و دو شهرستان سربیشه و درمیان خسارت وارد کرد که از این تعداد 371 واحد نیازمند تخریب و احداث مجدد و 283 واحد هم نیازمند تعمیر و بازسازی هستند.