رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

54 درصد اشتغال صنعتی خراسان جنوبی در صنایع کوچک - نمایش محتوای خبر

 

 

54 درصد اشتغال صنعتی خراسان جنوبی در صنایع کوچک

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک ها و نواحی صنعتی استان گفت: هم 54 درصد اشتغال صنعتی خراسان جنوبی در صنایع کوچکاکنون 340 واحد صنعتی با سرمایه گذاری 410 میلیارد تومان در شهرک ها و نواحی صنعتی استان وجود دارد که زمینه اشتغالزایی برای 5 هزار و 300 نفر را فراهم کرده است.
عابدینی بدون اعلام تعداد واحدهای صنعتی کوچک استان افزود: بیش از 95 درصد از واحدهای صنعتی خراسان جنوبی صنایع کوچک هستند.
وی با بیان اینکه 25 درصد صنایع کوچک استان تعطیل و یا در حالت رکود هستند گفت: 21 درصد این تعداد با برطرف شدن مشکلاتشان می توانند دوباره راه اندازی شوند و به چرخه تولید بازگردند.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرکها و نواحی صنعتی استان با اشاره به صنایع کوچک فعال در شهرک های صنعتی هم گفت:  25 درصد این صنایع با ظرفیت بالای 70 درصد فعالیت می کنند ، 16 درصد با ظرفیت 30 تا 70 درصد و 35 درصد زیر 30 درصد ظرفیت و بقیه راکدند که تزریق نقدینگی ، نوسازی ماشین آلات ، به روز شدن تجهیزات و تهیه مواد اولیه راه برون رفت آنان از رکود و کاهش تولید است.
عابدینی افزود: صنایع کوچک پارسال 30 میلیون یورو صادارات به خارج از کشور داشتند که این آمار در سه ماه نخست امسال یک میلیون یورو بود.
فرآوری خاک های صنعتی ، خوراک دام و طیور، فرآوری سنگ های تزیینی ، لوله های پی وی سی، فرآوری محصولات استراتژیک استان، گیاهان دارویی و تولید ظروف یکبار مصرف از مهمترین صنایع کوچک خراسان جنوبی هستند.
واحد صنعتی کوچک به واحدهایی گفته می شود که زیر 50 نفر اشتغال زایی دارند.