جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۹

47 زندانی خراسان جنوبی موفق به اخذ مدرک دیپلم شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

47 زندانی خراسان جنوبی موفق به اخذ مدرک دیپلم شدند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان گفت: چهار نفر نیز 47 زندانی خراسان جنوبی موفق به اخذ مدرک دیپلم شدندهم اکنون در دانشگاه پیام نور مشغول به ادامه تحصیل هستند.
هاشمی با بیان اینکه هم اکنون 254 زندانی در مدارس زندان ها مشغول به ادامه تحصیل هستند افزود: 60 نفر در دبیرستان بزرگسالان دانش (دوره اول) ، 65 نفر در هنرستان تربیت ،100 نفر در مرکز یاد دهی و یادگیری شهید مطهری و 25 نفر در دوره متفرقه پنجم ابتدایی تحصیل می کنند.
وی گفت: در راستای تشویق زندانیان به ادامه تحصیل نیز مشوق هایی مثل اعطای مرخصی تشویقی به زندانیان پس از پایان هر دوره تحصیلی در نظر گرفته شده است که تاثیر بسیار زیادی در جذب زندانیان و تشویق آنها به ادامه تحصیل دارد .
مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان نداشتن سواد کافی را یکی از علل مهم ارتکاب جرم دانست و افزود: بیشتر زندانیان ورودی خصوصا مواد مخدر سواد کافی ندارند و متاسفانه به علت نداشتن آگاهی مرتکب جرم شده اند .
هاشمی افزود: سازمان زندان ها زمینه سواد آموزی برای زندانیان بازمانده از تحصیل را در همه مقاطع تحصیلی به صورت کاملا رایگان فراهم کرد تا زندانیان بتوانند در حین تحمل حبس ادامه تحصیل دهند.