رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

31 خرداد ماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه های مالیاتی - نمایش محتوای خبر

 

 

31 خرداد ماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه های مالیاتی

مودیان تنها دو روز دیگربرای ارائه اظهار نامه مالیاتی خود مهلت دارند

مودیان تنها دو روز دیگربرای ارائه اظهار نامه مالیاتی خود مهلت دارند.

مدیر کل امور مالیاتی استان گفت:  اشخاص حقیقی و دارندگان وسایل نقلیه عمومی هرچه سریع تر نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی خود اقدام کنند زیرا این زمان قابل تمدید نیست. 
نباتی با بیان اینکه 85 درصد مشاغل استان معاف از مالیات هستند افزود : اگر این افراد اظهار نامه را تحویل ندهند از معافیت خارج می شوند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته 246 میلیارد و 200 میلیون تومان در آمدهای مالیاتی وصول شده است افزود : از این رقم 148 میلیارد و 500 میلیون تومان در بخش مالیات های مستقیم بوده و 97  میلیارد و 700 میلیون تومان در بخش مالیاتهای غیر مستقیم بوده است .
مدیر کل امور مالیاتی استان میزان در آمدهای وصول شده در 2 ماهه سال جاری را هم 18 میلیارد و 900 میلیون تومان در بخش مالیات های مستقیم و 9 میلیارد و700 میلیون تومان در بخش مالیات های غیر مستقیم اعلام  کرد و افزود: 42 هزار 632 مودی فعال در خراسان جنوبی هستند .
وی با اشاره به طرح جامع مالیاتی گفت: 12 شهرستان استان مشمول این طرح هستند که هم اکنون در بیرجند ،قاین ،طبس ،فردوس ،سرایان اجرایی شده است .
تعداد اظهارنامه های دریافتی صاحبان مشاغل استان از سال 96 تاکنون در بخش کسبه 16 هزار و 172 مورد و صاحبان مشاغل خورد 89 مورد بوده است .

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی