جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

20 واحد نیروگاهی در 13 استان افتتاح می شود - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

20 واحد نیروگاهی در 13 استان افتتاح می شود

دانلود

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی،آقای اردکانیان با اشاره به ظرفیت 3 هزار مگاواتی این واحدهای نیروگاهی افزود: این طرح ها با اعتبار 21 هزار میلیارد تومان  به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه صنعت برق به عنوان یک صنعت زیر بنایی نقش موثری در چرخش تولید دارد، گفت: نرخ تولید برق از سال 92 تاکنون از لحاظ به مدار آمدن نیروگاه ها به طور متوسط سالانه هزار و 775 مگاوات بوده که از سال 92 تاکنون این نرخ به بالای 2 هزار و 100 مگاوات در سال رسیده است .

وزیر نیرو افزود: در بخش نیروگاه های تجدید پذیر  من به عنوان وزیر نیرو دریافت کننده هیچ گونه ابلاغی از کنوانسیون پاریس و نظایر آن در ارتباط با تکلیف ، چه داوطلبانه و  چه غیرداوطلبانه نبوده ایم و آنچه ما انجام می دهیم  استفاده از ظرفیت های کشور در عرصه تولید انرژی های تجدید پذیر دربخش نیروگاه های خورشیدی و نیرگاه های بادی است.

آقای اردکانیان با اشاره به اینکه خراسان جنوبی دو ظرفیت باد و خورشید را داراست افزود: آمادگی داریم از تمام سرمایه گذاران در  این حوزه ها حمایت کنیم.

وی به وجود قوی ترین و پردامنه ترین تونل های باد کشور در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاران در این حوزه می توانند پس از احداث نیروگاه و تولید برق براساس قراردادهای تنظیم شده، برق تولیدی را خودشان صادر کنند.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه خراسان جنوبی هم اکنون حدود 18 مگاوات ظرفیت نصب شده دارد افزود: تا پایان دولت دوازدهم حدود 100 مگاوات نیروگاه بادی و 20 مگاوات نیروگاه خورشیدی دیگر در خراسان جنوبی  به بهر برداری می رسانیم.