سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

14 روستای درمیان زیر پوشش شبکه مخابرات تا پایان سال - نمایش محتوای خبر

 

 

14 روستای درمیان زیر پوشش شبکه مخابرات تا پایان سال

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی در دیدار فرماندار درمیان گفت: در 14 روستای درمیان زیر پوشش شبکه مخابرات تا پایان سالطرح پوشش سراسری همراه اول تعداد 14 روستای شهرستان درمیان  تا پایان سال از شبکه مخابراتی همراه اول  و اینترنت 4g و 3g  بهره مند خواهد شد.

آذری نصرآباد با بیان اینکه برای اجرای این طرح 9 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است افزود: روستاهای خلف، دره چرم، دادران، جاجنگ و محمدآباد علیا در بخش مرکزی و روستاهای منند، نگینان، دره عباس، آنیک، براندود، فورخاص، سیدان، سیدآباد نگینان و نوغاب آنیک در بخش قهستان از شبکه سراسری همراه اول و اینترنت پرسرعت بهره مند خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه خدمت رسانی و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی از مهم ترین برنامه‌های مخابرات خراسان جنوبی است، گفت:  به همین منظور 250 کیلومتر فیبر نوری در استان اجرا خواهد شد که شهرستان درمیان نیز سهم زیادی خواهد داشت .

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی با بیان اینکه اسدیه جزو 6 شهر بهره مند از سرویس vdsl در استان است،  افزود: VDSL یکی از تکنولوژی‌های نسبتاً جدید ارائه اینترنت پر سرعت است که پس از adsl معرفی شده و هم اکنون امکان واگذاری این سرویس در شهرهای بیرجند، خوسف، اسدیه، سرایان، بشرویه و قاین ایجاد شده است.