رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

۶هزار میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

۶هزار میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

۶هزار میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی


وزیر جهاد کشاورزی گفت: از نیمه دوم سال۹۲ تاکنون خط اعتباری ۶هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص یافته است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: از نیمه دوم سال۹۲ تاکنون خط اعتباری ۶هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص یافته است.

محمود حجتی عصر امروز در حاشیه بازدید از کارخانه تولید ماشین های کشاورزی در شهرستان فردوس به خبرنگاران گفت: یکی از محورهای افزایش بهره وری در بخش کشاورزی مکانیزاسیون است.

وی با تاکید بر این که کشاورزی امروز با بکارگیری نیروی محرکه، ماشین ها و ادوات مکانیزه در مراحل تولید و پس از تولید می تواند پیشرفت داشته باشد، افزود: در پنج سال گذشته یعنی از نیمه دوم سال۹۲ تاکنون خط اعتباری ۶هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص یافته است و این خط اعتباری همچنان ادامه دارد.

حجتی درباره وضعیت کشاورزی شهرستان فردوس گفت: خشکسالی،سرمازدگی و برخی آفات به بخشی از محصولات کشاورزی از جمله انار این شهرستان آسیب زده است.

وزیر جهاد کشاورزی مشکل عمده انار فردوس را مربوط به آبرسانی به باع ها دانست و افزود: راندمان آبیاری قنات بلده پایین است و با توجه به محدودیت منابع آب در منطقه، سزاوار نیست که آب با راندمان پایین استفاده شود.

حجتی افزود: با مذاکراتی که داشتیم مقرر شد در این زمینه مطالعات صورت گیرد و با همکاری مسئولان و کشاورزان نسبت به انتقال آب با لوله از مظهر قنات به باغ ها و همچنین بکارگیری روش های نوین آبیاری در باغ ها اقدام شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.