جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

۲۰۰ کیلومتر از جاده‌های خراسان جنوبی در دستور کار برای دوبانده - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۰۰ کیلومتر از جاده‌های خراسان جنوبی در دستور کار برای دوبانده

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، اسلامی افزود: تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شده است تا بتوانیم غیر از ردیف های ملی از محل تهاتر و یا تسهیلات بانکی منابعی را برای این پیمانکارانی که هم اکنون  مستقر هستند فراهم کنیم که هم بتوانند دیون معوقه خود را پرداخت کنند و پتانسیلی ایجاد شود تا حداکثر در هفته دولت سال آینده کل این 4 بانده شدن خراسان جنوبی به پایان برسد .

آغاز عملیات ساخت ۲۰۰ واحد مسکن خیرساز در بیرجند
عملیات ساخت ۲۰۰ واحد مسکن خیرساز با حضور وزیر راه و شهرسازی در بیرجند آغاز شد.
این واحد‌ها در راستای برنامه اقدام ملی تامین مسکن به مساحت ۲۰ هزار آغاز عملیات ساخت ۲۰۰ واحد مسکن خیرساز در بیرجندمترمربع در ۱۰۰ قطعه با کمک خیران ساخته می‌شود تا به افراد کم درآمد واگذار می‌شود.
آقای اسلامی در این مراسم به خیران قول داد به هر میزان که زمین برای ساخت مسکن نیازمندان نیاز داشته باشند، وزارتخانه راه و شهرسازی تامین می‌کند.
وی همچنین در پاسخ به درخواست تعدادی از مردم خیابان الهیه که اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز کرده بودند، برای آسفالت معابر و اجرای انشعاب فاضلاب با همکاری دستگاه‌های مربوطه قول مساعد داد.
وزیر راه و شهرسازی خطاب به این افراد گفت: وزارت راه و شهرسازی برای مقاوم سازی منازل آنان نیز آماده پرداخت تسهیلات است.
 
بهره برداری از طرح‌های بهسازی و ایمن سازی جاده‌های کویری در دیهوک
طرح‌های بهسازی و ایمن سازی جاده‌های کویری در دیهوک با حضور خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بنا‌های حمل و نقل کشور افتتاح شد.
چهار طرح عمرانی شامل افتتاح ۱۷ کیلوتر از قطعه دوم جاده دیهوک به فردوس، بهره برداری از طرح‌های بهسازی و ایمن سازی جاده‌های کویری در دیهوکمیدان ورودی دیگ رستم جاده دیهوک - راور، میدان ورودی سه راهی جعفری و تبدیل ۷ دستگاه آبنما به پل در جاده دیهوک به راور و بهسازی دو ونیم کیلومتر با هزینه ۱۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسید
همچنین با حضور خادمی عملیات اجرایی ۱۷ کیلومتر از قطعه اول باند دوم دیهوک فردوس با اعتبار اولیه ۴۰ میلیارد تومان آغاز شد.
این مسیر از مهمترین کریدور‌های ارتباطی جنوب به شمال شرق کشور است و به لحاظ حمل بار، مسافر و صرفه سوخت و زمان و همچنین کاهش تصادفات از اهمیت زیادی برخوردار است.
افتتاح سالن ورزشی برای دانش آموزان در بیرجند
با حضور وزیر راه و شهرسازی، سالن ورزشی و سرایداری دبستان ۱۰ کلاسه موسی بن جعفر (ع) بیرجند به بهره برداری رسید.
این دو طرح ۶۸۴ متر مربع زیربنا دارد که برای ساخت آن ۱۲ میلیارد ریال افتتاح سالن ورزشی در بیرجندهزینه شده است.
واقعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراسم کلنگ زنی این طرح با اشاره به کمبود ۴۵۰ کلاس درس در خراسان جنوبی از وزارت راه و شهرسازی خواست برای تامین این تعداد فضای آموزشی با آموزش و پرورش همکاری کند.
 
افزایش اعتبار تکمیل و ساخت جاده ماهیرود – فراه به ۱۷ میلیارد تومان
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس: با پیگیری‌های انجام شده برای تکمیل ساخت جاده ماهیرود فراه در بودجه ۹۸، به ۱۷ میلیارد تومان افزایش یافت.
نظر افضلی گفت: پیش از این ۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل و ساخت این جاده اختصاص یافته بود که هم اکنون با پیگیری انجام شده ۷ میلیارد تومان دیگر به این طرح اختصاص یافت.
گذرگاه رسمی میل ۷۸ واقع در سربیشه ـ مرز ماهیرود است که در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد ترانزیت کالا به افغانستان از این مسیر انجام می‌شود.
با تکمیل این جاده، مسیر ترانزیتی بندرعباس و چابهار به بزرگراه‌های ارتباطی آسیای میانه حدود ۴۰۰ کیلومتر نزدیکتر و ارتباط زمینی خراسان جنوبی با شهر‌های قندهار، کابل و مزار شریف افغانستان و پس از آن با کشور‌های آسیای میانه برقرار می‌شود.

افتتاح رسمی ۱۷ کیلومتر از باند‌های دوم جاده ترانزیتی نهبندان
۱۷ کیلومتر از باند‌های دوم جاده ترانزیتی نهبندان - شوسف و سربیشه با حضور مازیار حسینی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.
برای این باند‌های دوم که روزانه صد‌ها خودروی ترانزیتی از آن عبور می‌کنند ۳۴ میلیارد تومان هزینه شده است. همچنین با حضور معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ۱۷ کیلومتر از باند‌های دوم جاده نهبندان – شوسف با اعتبار ۶۱ میلیارد تومان آغاز شد.
عملیات خاک ریزی این مسیر تا تیر امسال و آسفالت و دوبانده شدن تا ۳۶ ماه آینده به اتمام می‌رسد.
جاده نهبندان - سربیشه ۱۲۹ کیلومتر دارد که هم اکنون ۱۷ کیلومتر آن دوبانده است.

افتتاح باند دوم جاده مرزی اسدیه - بیرجند
باند دوم جاده مرزی اسدیه – بیرجند به طول ۱۶ کیلومتر با حضور نبیان معاون وزیر راه و شهر سازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن افتتاح شد.
عملیات اجرایی این طرح از سال ۹۲ آغاز شد و برای آن ۳۰ میلیارد تومان هزینه شد تا ۵۵ هزار نفر از مزایای آن بهره‌مند شوند.
محمد بشیری زاده فرماندار درمیان در این مراسم احداث ۳۸ پل احداثی، ۱۰ پل تعریضی و اجرای دور برگردن‌های لازم از مشخصات فنی این پروژه ذکر کرد و گفت: مرحله دوم دو بانده کردن این جاده تا منصورآباد در درست اجراست.

بهره برداری از طرح‌های بهسازی و ایمن سازی جاده‌های کویری در دیهوک
طرح‌های بهسازی و ایمن سازی جاده‌های کویری در دیهوک با حضور خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بنا‌های حمل و نقل کشور افتتاح شد.
چهار طرح عمرانی شامل افتتاح ۱۷ کیلوتر از قطعه دوم جاده دیهوک به فردوس، بهره برداری از طرح‌های بهسازی و ایمن سازی جاده‌های کویری در دیهوکمیدان ورودی دیگ رستم جاده دیهوک - راور، میدان ورودی سه راهی جعفری و تبدیل ۷ دستگاه آبنما به پل در جاده دیهوک به راور و بهسازی دو ونیم کیلومتر با هزینه ۱۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسید
همچنین با حضور خادمی عملیات اجرایی ۱۷ کیلومتر از قطعه اول باند دوم دیهوک فردوس با اعتبار اولیه ۴۰ میلیارد تومان آغاز شد.
این مسیر از مهمترین کریدور‌های ارتباطی جنوب به شمال شرق کشور است و به لحاظ حمل بار، مسافر و صرفه سوخت و زمان و همچنین کاهش تصادفات از اهمیت زیادی برخوردار است.

آغاز عملیات ساخت سالن ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند
ساخت سالن ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
طرح این سالن شامل بهسازی ترمینال قدیم، توسعه ساختمان ترمینال جدید به مساحت ۴ هزار و ۱۵۰ متر مربع و ساختمان موتورخانه به مساحت حدود ۲۷۰ متر مربع است که برای آن ۱۹ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سرمایه‌ای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در نظر گرفته شده است.

وزیر راه و شهرسازی: اتصال خراسان جنوبی به راه آهن جزو اولویت‌های وزارت
وزیر راه و شهرسازی گفت: اتصال خراسان جنوبی به راه آهن جزو اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است.
محمد اسلامی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در فرودگاه بیرجند با بیانوزیر راه و شهرسازی: اتصال خراسان جنوبی به راه آهن جزء اولویت‌های وزارت اینکه توسعه محور شرق جزو اولویت‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی است افزود: در این خصوص اتصال خط راه آهن چابهار - زاهدان به بیرجند و سپس به راه آهن سراسری از جمله اولویت‌هاست.
وی با بیان اینکه در کریدور ترانزیتی شمال به جنوب عقب ماندگی‌هایی داریم، گفت: برای جبران این عقب ماندگی‌ها، اصلاح، بهسازی و گسترش حمل و نقل جاده‌ای با احداث باند دوم انجام می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به زیرساخت فرودگاهی به عنوان یکی دیگر از اولویت‌ها گفت: در این خصوص برای خراسان جنوبی هنوز نیاز به افزایش پرواز داریم که باید با توسعه زیرساخت‌ها و شکوفا کردن ظرفیت‌های اقتصادی در این خصوص گام برداریم.
اسلامی همچنین با اشاره به اهمیت بازآفرینی شهری در خراسان جنوبی افزود: زیرساخت‌هایی برای سرانه‌های محلات ایجاد شده که امروز بخشی از آن با حضور استاندار و نمایندگان مورد بازدید قرار خواهد گرفت و بخشی از پروژه‌ها نیز به بهره برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی رشد مسکن خوب بوده و در این زمینه جز استان‌های پیشرو هستیم، گفت: امروز جشن اختتامیه طرح مسکن مهر خراسان جنوبی را شاهد هستیم و امیدواریم با پروژه‌های جدید این استان کمترین دغدغه را برای تأمین مسکن داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: ظرفیت‌های خراسان جنوبی تنها زرشک و زعفران نیست بلکه در حوزه it نیز پیشرفت کرده و معلمان بیرجندی شهره هستند که می‌توانند در روند شکوفایی استان تأثیرگذار باشند.

بازدید وزیر راه و شهرسازی از روند دوبانده سازی جاده بیرجند - قاین
وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز در ادمه برنامه‌های خود در شهر بیرجند از روند دوبانده سازی جاده بیرجند - قاین بازدید کرد.
جاده بیرجند - قاین بخشی از کریدور هزار و ۵۷۰ کیلومتر شرق مسیر مشهد - چابهار است.
عملیات دوبانده کردن این طرح از سال ۸۹ آغاز شد و تاکنون ۴۹ کیلومتر آن تکمیل و سه پیمانکار با مجموع ۱۲۰ میلیارد تومان قرارداد در ۵۱ کیلومتر باقی مانده با پیشرفت ۴۰ درصد مشغول فعالیت هستند.
وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه احداث باند دوم محور بیرجند- قائن ضمن تاکید بر لزوم تسریع در احداث باند دوم محور بیرجند-قائن به مسئولان مربوطه در شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل کشور دستور داد نسبت به تامین منابع مالی برای پرداخت مطالبات کارگران اقدام کنند.
محمد اسلامی افزود: باید در احداث این پروژه تسریع شود و هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.
اسلامی ضمن عذرخواهی از کارگران پروژه به علت تعویق پرداخت مطالبات آنها، گفت: پیمانکار در این زمینه تقصیری ندارد. پیش از سفر با حضور استاندار و نمایندگان جلساتی برگزار و برای تامین مالی این پروژه برنامه‌ریزی شده است.
وی افزود: برای تامین مالی پروژه از محلی به‌غیر از ردیف بودجه دولتی برنامه‌ریزی شده تا پروژه پیش برود. مواردی مانند وام بانکی، تهاتر و ... پیش‌بینی شد و اقدامات لازم نیز انجام شده است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این پروژه از جمله پروژه‌های حیاتی برای وزارت راه و شهرسازی است، گفت: این نقطه از نقاط پرترافیک است و باید باند دوم آن احداث شود. کارگران می‌توانند به ادامه همکاری با این پروژه امیدوار باشند.
اسلامی در ادامه به مسئولان مربوطه در شرکت ساخت دستور داد تا منابع مالی لازم برای تکمیل باند دوم محور بیرجند-قائن تامین شود و افزود: اولین اقدام بعد از تامین مالی، باید پرداخت مطالبات کارگران باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی نیز در حاشیه این بازدید گفت: از مشکلات طرح می‌توان به مطالبات ۳۶ میلیارد تومانی پیمانکاران و ضعیف بودن ردیف اعتباری آن اشاره کرد.
جعفری افزود: ردیف اعتباری این طرح با عنوان بهسازی راه‌های تربت حیدریه - گناباد - قاین - بیرجند و فیض آباد و بجستان - فردوس - دیهوک به طول ۶۴۰ کیلومتر است که هم اکنون ۱۰ پیمانکار که حدود ۹۰ میلیارد تومان مطالبه دارند در آن مشغول به فعالیت هستند.
وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل دوبانده کردن بیرجند - قاین را هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال با احتساب مطالبات پیمانکاران اعلام کرد و گفت: تاکنون ۴۹ کیلومتر از این جاده به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۴۷ کیلومتر از این طرح در دست اجرا است افزود: از این میزان ۱۹ کیلومتر آن آماده آسفالت و ۲۸ کیلومتر نیز در حال اجرای زیرسازی است.