رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

یک پله تا موفقیت - نمایش محتوای خبر

 

 

یک پله تا موفقیت

بسیاری از ما همیشه فکر می‌کنیم که چرا عده‌ای همیشه موفق هستند و ما نیستیم، در صورتی که تنها باید طرز تفکر خود را تغییر دهیم.

دکتر شهر‌بانو قهاری روانشناسی بالینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص ویژگی‌های افراد موفق افزود: این افراد ذهنیت انعطاف پذیری دارند در واقع  انسان‌هایی هستند که در باروری تجارب درونی و دنیای پیرامون کنجکاو بوده و زندگی آنها سرشار از تجربه است. این افراد طالب لذت بردن از نظریه‌های جدید و ارزش‌های غیر متعارف هستند و در مقایسه با افراد بسته احساسات مثبت و منفی فراوانی دارند.

وی ادمه داد: این افراد نظام تفکر صحیح را در ذهن و باورشان پایه گذاری و آن را به یکی از عادات روزانه خود تبدیل می‌کنند‌، بنابراین در تمام طول زندگی، فردی موفق و با تفکر سازنده خواهند بود.

وی در خصوص مقایسه خود با دیگران گفت: متاسفانه بسیاری از ما خود را با افرادی که از ما پایین ‌تر و یا بالاتر هستند، مقایسه می‌کنیم در صورتی که افراد موفق خود را با دیگران مقایسه نمی کنند و تنها سعی می‌کنند تا از تجربیات آنها استفاده کنند.

دکتر قهاری خاطرنشان کرد: افراد موفق نگاهشان به زندگی بسیار متفاوت است، آنها زندگی را یک چالش می‌دانند همچنین در برابر موانعی که برایشان پیش می‌آید درس می‌گیرند و از راه دیگر دوباره شروع به بدست آوردن هدفشان می‌کنند.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران