سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

یکبار برای همیشه - نمایش محتوای صدا

 

 

یکبار برای همیشه

تهیه کنندگی نمایش «یکبار برای همیشه» را «سارا مختاری» و کارگردانی آن را «فاطمه حسینی فر» بر عهده دارند.

سایر عوامل تولید این نمایش نیز عبارتند از:

نویسنده: سمیه محسنی نیک

بازیگران: احمد حسینی مقدم، علی شریفی، ملیحه محمدی، هادی رحیمی و فاطمه حسینی فر

صدابردار: سارا مختاری

گوینده تیتراژ: مسعود حسنی

«نمايش» به عنوان گونه‌اي پويا و خيال‌انگيز در ميان قالب‌هاي برنامه‌ي راديويي شاخص است. «داستان‌محوري»، «بيان غيرمستقيم پيام» و از همه مهم‌تر «برقراري ارتباط با احساسات شنونده» سه ويژگي اصلي ساختار نمايش راديويي است كه آن را از ساير ساختارهاي راديويي متمايز مي‌كند.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی در سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» و در راستای حمایت از تولید ملی، نمایش رادیویی «یکبار برای همیشه» را تولید و پخش می کند.

داستان این نمایش درباره جوانی به نام «کامران» است که تازه فارغ التحصیل شده و به دنبال کار می گردد.

احمد پدر کامران کارگر یک کارخانه پوشاک است که بچه ها را با خون دل و نان کارگری بزرگ کرده است. با بازنشسته شدن یکی از کارگران کارخانه مدیر کارخانه که صداقت احمد را در کار دیده، به او پیشنهاد می دهد تا کامران را به کارخانه بیاورد؛ اما کامران قبول نکرده و این کار را کسر شان میداند و معتقد است باید سالها جان بکند تا به سرمایه ای برسد و گذشته از آن با نان کارگری نمی شود زندگی کرد.

کامران به طور اتفاقی در سفری که برای پیدا کردن کار به تهران می رود، میثم یکی از دوستان دوران مدرسه اش را می بیند که حسابی کار و بارش سکه است، از احوال دوستش جویا می شود و میثم به او می گوید در کار وارد کردن لباس قاچاق از مرز است و اگر مایل باشد می تواند او را هم به دوستانش معرفی کرده و شریک کارش کند.

کامران از این پیشنهاد استقبال می کند و با میثم راهی مرز پاکستان شده و از آنجا گونی های لباس را وارد می کند و برای حمل گونی ها حتی خود حمالی می کند. بعد از مدتی با فروش لباس قاچاق آن هم در منزل و به دوستان و آشنایان کار و بار کامران سکه می شود ولی به خاطر افت اقتصادی بازار پوشاک مدیر کارخانه ای که محل کار احمد (پدر کامران) است تصمیم می گیرد نیروهای جوان کارخانه را نگه داشته و بقیه را جواب کند، با این تصمیم احمد از کار بیکار شده و خانواده دچار بحران می شود و ...

رخدادهای این داستان و نتیجه آن را در نمایش رادیویی «یکبار برای همیشه» خواهید شنید.

این نمایش در یک قسمت 30 دقیقه ای، در خرداد ماه سال جاری در شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید شده است.

سال تولید: 1396