جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

یاس نبوی - نمایش محتوای صدا

 

 

یاس نبوی

Loading the player...
یاس نبوی

 

دوست داشتن خاندان پیامبر (ص) و خوشحالی به سبب آن چیزی که آنها را خوشحال می‌کند و ناراحتی به دلیلی که آنها را ناراحت می‌کند ، یکی از بزرگ ترین شعائر دینی و مناسک اعتقادی شیعیان است و بزرگداشت دهه فاطمیه در تقارن با ایام نوروز ، از همین روست .

به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و به منظور بهره برداری هر چه بیشتر از این فرصت ، جهت شناخت شخصیت و سیره عملی آن حضرت ، ویژه برنامه « یاس نبوی » در شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) تولید و پخش خواهد شد .

مدت زمان این ویژه برنامه 110 دقیقه است و رویکرد اصلی آن « بررسی شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س ) و پرداختن به سیره عملی و سبک زندگی ایشان » است .

بخش اصلی ویژه برنامه « یاس نبوی » گفتگوی زنده کارشناسی است که با حضور کارشناسان مذهبی به بررسی شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س ) ، سیره عملی و سبک زندگی ایشان است . یک شاعر یا هنرمند متناسب با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) نیز در استودیوی برنامه حضور دارد . به منظور پربار کردن فضای معنوی برنامه ارتباط­هایی با کاروان­های راهیان نور ، بقاع متبرکه ، امامزاده حسین بن موسی الکـاظم (ع) و ...  نیز برقـرار خواهد شد .

در هر برنامه تعداد 3 گزارش وجود دارد که صحبت در مورد شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) محورهای اصلی این گزارش­هاست . با هدف اطلاع رسانی از ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در شهرستان ها با خبرنگاران شهرستان ها و گزارشگران افتخاری ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد .

بخش کارشناسی فرهنگ عامه برنامه نیز به صله ارحام و توجه به نیازمندان که از آداب و رسوم مردم خراسان جنوبی در ایام نوروز است خواهد پرداخت .

موسیقی بی کلام ، سرود و نوحه خوانی و تلفن­ها و پیامک­های مخاطبان نیز در برنامه پخش خواهد شد .

شما هم استانی های عزیز می توانید ویژه برنامه « یاس نبوی » را در ساعت 19 روزهای 3 و 4 فروردین ماه و همچنین در ساعت 10 صبح روز 4 فروردین ماه 1394 به صورت زنده و مستقیم از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی شنونده باشید .

 

تاریخ تولید: 1394

 

تهیه کنندگی این ویژه برنامه را « معصومه اسماعیل زاده » بر عهده دارد . سایر عوامل تولید برنامه نیز عبارتند از :

گویندگان : علیرضا کوچی ، الهام نیک بین ، علی جویا

نویسنده : فاطمه حسینی فر

گزارشگر : سید مهدی ابراهیمی

صدابرداران : محمد حسین برهانی ،  نبی الله نبی پور