رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

یار آمدنی است - نمایش محتوای صدا

 

 

یار آمدنی است

تهیه کنندگی ویژه برنامه «یار آمدنی است» را «علی جعفری جم» بر عهده دارد و سایر عوامل گروه تولید برنامه عبارتند از:

گویندگان : فرشید جعفری، الهام نیک بین

گزارشگران : فاطمه برهانی و خبرنگاران آزاد شهرستانها

نویسنده : فاطمه حسینی فر

صدابردار : محسن خجسته

شب نیمه شعبان، شب بسیار مباركى است. از امام جعفر صادق (ع) روایت است كه از امام محمدباقر (ع) در مورد فضیلت شب نیمه شعبان سؤال شد؛ امام فرمودند: آن شب بعد از لیلة القدر افضل شب‌ها است. در آن شب خداوند به بندگان، فضل خود را عطا مى‌فرماید و ایشان را به مَنّ و كَرَم خویش مى‌آمرزد.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) برای لحظات معنوی شب نیمه شعبان، ویژه برنامه ای با عنوان «یار آمدنی است» را پیش بینی نموده که از ساعت 21:00 روز پنج شنبه (21 اردیبهشت) تا ساعت 2:00 بامداد روز جمعه (22 اردیبهشت) به صورت زنده و مستقیم تقدیم هم استانی های عزیز خواهد شد.

این برنامه توسط دو گوینده در فضایی شاد و معنوی تولید می شود. موضوع اصلی برنامه «مهدویت و انتظار» است و به مواردی از قبیل: ویژگی های منتظران واقعی، نشانه های ظهور، فلسفه انتظار و ... پرداخته خواهد شد.

در بخش کارشناسی برنامه به بررسی موضوع "مهدویت" پرداخته می شود. از بیانات "حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی" درخصوص اعمال شب نیمه شعبان نیز استفاده خواهد شد.

گزارشگر برنامه در جمع مردم حضور داشته و به صورت زنده به انعکاس جشن های مردمی شب نیمه شعبان می پردازد. همچنین با گزارشگران شهرستان های مختلف استان ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد.

از کلام حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب با موضوع "مهدویت و انتظار" در برنامه استفاده خواهد شد.

به منظور اطلاع رسانی از برنامه های نیمه شعبان در استان با تبلیغات اسلامی استان، اوقاف و امور خیریه استان و آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد. همچنین با مراکز مذهبی مانند قم، مشهد و شیراز ارتباط برقرار شده و از برنامه های ویژه نیمه شعبان در این اماکن اطلاع رسانی می شود.

شعرخوانی، بسته های صوتی شامل نظرات مردم در خصوص مهدویت، تفسیر زیارت آل یاسین، تلفن ها و پیامک های مخاطبان، موسیقی بیکلام، ترانه و سرود و مسابقه پیامکی برای مخاطبین از دیگر بخش های ویژه برنامه «یار آمدنی است» خواهد بود.

سال تولید: 1396