سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

گوش به زنگ - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

گوش به زنگ

Loading the player...

با توجه به اینکه قشر نوجوان، آینده سازان جامعه هستند و هدایت آن ها در مسیر صحیح، موجبات پیشرفت جامعه را فراهم خواهد ساخت؛ لذا توجه به این قشر و نیازهای آن امری ضروری است. تقویت روحیه اعتماد به نفس، اصلاح رفتارهای ناپسند و آموزش رفتارهای اجتماعی صحیح، ایجاد امید به آینده، تشویق به علم آموزی، ارائه الگوهای موفق از زندگی بزرگان، ارائه راهکارهای صحیح دوست یابی، مشاوره تحصیلی و ... از جمله مهمترین دغدغه هایی است که در برخورد با این قشر باید به آن توجه کرد.

به همین سبب شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی، برای مخاطب نوجوان خود برنامه ای ویژه تولید و پخش می کند که «گوش به زنگ» نام دارد.

«گوش به زنگ» با ساختار مستند گزارشی و با هدف «تبیین نحوه صحیح تعامل یک نوجوان با محیط پیرامون خود (شامل خانواده، مدرسه و اجتماع (دوستان))» تولید می شود.

در هر قسمت از برنامه یک نوجوان انتخاب می شود و موضوع برنامه که سؤال این نوجوان هم هست؛ مطرح می شود. در ادامه نوجوان به جستجوی پاسخ سؤال می رود و آیتم های مختلف برنامه شکل می گیرد.

برنامه با موسیقی، کپشن و نریشن آغاز می شود و سپس سوال که در واقع همان موضوع برنامه است بیان می شود.

فضاهایی همچون پارک، کافی شاپ، کافی نت، سینما، کلوپ های بازیهای کامپیوتری، سالن ورزشی و ... که محل تجمع نوجوانان و جوانان است به عنوان لوکیشن جمع دوستان، خانه نوجوان به عنوان لوکیشن خانواده و کلاس درس وی به عنوان لوکیشن مدرسه انتخاب خواهد شد. در هریک از این لوکیشن ها به موضوع هرقسمت پرداخته می شود. به عنوان مثال در مورد موضوع پدر و مادر و معلم و دوستان در لوکیشن های مربوطه گفتگو می شود.

در انتها جهت جمع بندی موضوع و پرداخت دقیق موضوع، نوجوان مقابل کارشناس برنامه قرار می گیرد، ابهامات خود را مطرح کرده و منتظر پاسخ می ماند. کارشناس نیز براساس شواهد، شخصیت نوجوان و اطلاعاتی که از قبل از نوجوان مورد نظر دریافت کرده، نظرات خود را مطرح می کند.

کپشن و نریشن پایانی نیز به ارائه جمع بندی کلی از برنامه می پردازد.

در واقع با این طراحـی، سازندگان برنامـه در تمـام قسمت ها به بحران ارتباط در ایـن دوران حسـاس می پردازند؛ بحرانی که می تواند نقش تعیین کننده ای در سرنوشت نوجوانان ایجاد کند.

نیمی از نوجوانان برنامه دختران و نیمی نیز پسران خواهند بود.

در این برنامه به موضوعات مختلفی پرداخته خواهد شد که برخی از آنها عبارتند از: خودت رو می شناسی، تو مرحله انتخاب چیکار می کنی، رابطه ات با پدر و مادرت چطوره، چقدر نقد پذیری، اوقت فراغت چیکار میکنی، چطور دوست پیدا می کنی، روابط اجتماعی ات سالمه، چقدر به شبکه های اجتماعی وابسته هستی، زیبایی ظاهر چقدر مهمه، رابطه ات با کتاب چطوره، چقدر آینده نگر هستی، به نظرت تنهایی خوبه یا نه، الگـوی زندگیت کیـه، هیجاناتت رو چطور کنترل می کنی، چقدر آدم امیدواری هستی، وقتی شکست می خوری چیکار می کنی، آدم مسئولیت پذیری هستی، رابطه ات با خدا چطوره، چطور با مشکلات روبرو میشی، آدم باید احساساتی باشه یا منطقی، چقدر وقت شناس هستی، نسبت به مفید بودن در آینده جامعه ات چقدر احساس مسئولیت داری و .... .

مجموعه مستند «گوش به زنگ» در قالب 39 قسمت 30 دقیقه ای تولید خواهد شد و شما نوجوانان عزیز هم استانی می توانید در ساعت 18:35 روزهای شنبه هر هفته بیننده آن از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) باشید. ضمنا بازپخش برنامه نیز ساعت 16:20 روزهای دوشنبه و ساعت 18:30 روزهای چهارشنبه هر هفته خواهد بود.

سال تولید: 1395

تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی مستند «گوش به زنگ» را «امین میرزا علی کاشرفی» برعهده دارد و سایر گروه تهیه و تولید آن عبارتند از:

تصویربردار:علیرضا عصمت پناه

صدابردار: حسین روئین

تدوینگر: هادی ثابت، حسین نارمنجی

دستیار تهیه و هماهنگی: حسین شریفی نیاجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام با تشکر از برنامه خیلی خوبتون لطفا دیگر به... Alireza ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۰:۱۸

Alireza
سلام با تشکر از برنامه خیلی خوبتون لطفا دیگر به صورت دوربین مخفی از دختران مردم گذارش نگیرید و بگید با اجازتون دوربین مخفی بود ما پخشش می کنیم که کلاهمان سخت توی هم می رود نمی خواهم تحدیدتان کنم ولی اگر دوباره از انجام این کارتان مطلع بشم از راه دیگر و قانونی وارد می شوم فیلم برداری نامحسوس از ناموس مردم شرعا گناه است و خودتان هم خیلی خوب این را می دانید ممنون خدانگهدار...
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۰:۱۸