سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

بازگشت به صفحه کامل

گلشن وحی ( مراسم جمع خوانی قران کریم )

گلشن وحی ( مراسم جمع خوانی قران کریم )


 

« شَهْرُ رَمَضانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدىً لِلنَّاسِ وَ بَیِّناتٍ مِنَ الْهُدى وَ الْفُرْقانِ .... : ماهِ رمضان ماهى که قرآن ، براى راهنمایى مردم و نشانه‌هاى هدایت و فرق میان حق و باطل ، در آن نازل شده است .... » ( آیه 185 سوره بقره ) .

ماه مبارک رمضان ، بهار قران است و فرصتی برای تمرین ویژه بندگی ، پالایش روح و روان و پرهیز از آلودگی ، فصل بازنگری در گذشته و چنگ زدن و پناه بردن به دامن قرآن . و به همین سبب است که در ماه بهار قران ، توجه مردم به تلاوت کلام وحی نیز بیشتر می شود و همگان سعی دارند در مراسم جمع خوانی قران کریم که به صورت روزانه در مساجد ، محافل خانگی ، حرم امامزادگان ، اماکن مذهبی و ... برگزار می گردد ؛ شرکت نمایند.

تبيين ، تعميق و گسترش قرآن و معارف قرآني از جمله اولويت هاي رسانه است و به ویژه ماه رمضان نیز فرصتی است مغتنم برای پرداختن هر چه بهتر به این موضوع . لذا شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) با تولید ویژه برنامه « گلشن وحی » اقدام به پوشش مراسم جمع خوانی قران کریم در ایام ماه مبارک رمضان می نماید .

اين مراسم در حرم شريف امامزاده حسين بن موسي الکاظم (ع) در شهرستان طبس و با حضور قاريان برجسته استان برگزار می گردد و هر روز 3 نفر از آنان به ترتيل خواني قران کریم خواهند پرداخت . این برنامه هر روز راس ساعت 15:00 الی 16:00 از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی پخش می گردد .

تهیه کننده : غلامرضا شاهانی

صدابردار: احسان جعفرزاده

ارزیاب پخش : راضیه دیانتکار، معصومه اسماعیل زاده