سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

گلشن وحی - نمایش محتوای صدا

 

 

گلشن وحی

Loading the player...
گلشن وحی

قرآن، روح ماه رمضان است كه در كالبد آن دميده شده و ارزش و عظمت آن را چند برابر كرده است . قرآن، قلب ماه رمضان است كه بدون اين قلب و ضربان آن، جوهره حقيقت در رگ‏هاي حيات معنوي روزه داران به جريان نمي‏افتد . قرآن بهار دل‏ها و ماه رمضان، بهار قرآن است ؛ چنان كه امام باقر(ع) فرمود: «لِكُلِّ شي‏ءٍ رَبيعٌ و رَبيعُ القُرآنِ شَهرُ رَمَضان؛ براي هر چيز بهاري است، و بهار قرآن ماه رمضان است.»

ماه مبارك رمضان ماه نزول قرآن، ماه اُنس با قرآن، ماه بهار قرآن و ماه شناخت و بهره ‏برداري فكري و عملي از قرآن فرا مي‏رسد. ماهي كه همه با روزه گرفتن و عبادت و مناجات و دعا، با زمينه‏سازي و آمادگي معنوي به استقبال دريافت قرآن مي‏روند و مي‏خواهند در پرتو آثار پربركت روزه خالص و عبادت‏ها و دعاهاي همراه آن، رابطه خود را با قرآن نزديك‏تر کنند.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی نیز از فرصت مغتنم و پرفیض و برکت ماه رمضان برای تبيين ، تعميق و گسترش قرآن و معارف قرآني استفاده نموده و تولید و پخش ویژه برنامه « گلشن وحی » را در دستور کار تولید و پخش قرار داده است .

ویژه برنامه « گلشن وحی » به پخش مراسم جمع خوانی قران کریم در ایام ماه مبارک رمضان اختصاص دارد . اين مراسم با حضور جع کثیری از مردم در محل حرم مطهر امامزاده حسين بن موسي الکاظم (ع) شهرستان طبس و با حضور قاريان برجسته استان برگزار می گردد ؛ به نحوی که در ایام ماه مبارک رمضان جزء روزانه قران کریم توسط 3 نفر از قاریان به صورت ترتيل قرائت می شود .

مدت زمان این برنامه یک ساعت است و از تاریخ 28 خرداد لغایت 26 تیرماه ، هر روز راس ساعت 16:15 الی 17:15 از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) پخش می گردد .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده برنامه « غلامرضا شاهانی » است و صدابرداری آن را « ام البنین عنایتی » برعهده دارد .