سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

گفتمان انتخاب - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

گفتمان انتخاب

Loading the player...

 

مجلس جايگاه بسيار مهمّى است؛ خانه‌ى ملت است؛ تجلّيگاه عزّت ملى ماست؛ مى‌تواند عزّت اسلامى و عزّت ملى ما را به دنيا نشان دهد؛ تأمين‌كننده‌ى منافع عمومى است. با قوانين مجلس است كه مسؤولان مى‌توانند حركت كنند و پيش بروند. مجلس مى‌تواند حافظ امنيت ملى باشد؛ مى‌تواند سدّ مستحكمى در برابر تعرّض دشمنان و طمع‌ورزى بيگانگان باشد. (بيانات مقام معظم رهبري در اجتماع بزرگ مردم قزوين ‌، 25 آذر 1382).

«گفتمان انتخاب» عنوان ویژه برنامه ای است که با هدف «آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و تشویق مردم به مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی» در شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی تولید و پخش می شود.

بخش اصلی برنامه گفتگوی مجری با کارشناسان حاضر در استودیو در قالب میزگرد است که مدت زمان این بخش حدود 30 دقیقه خواهد بود. در فواصل بخش گفتگو آیتم هایی پخش خواهند شد که عبارتند از:

- تبیین موضوع برنامه: این آیتم به صورت کپشن تولید شده و با استفاده از نریشن و تصاویر مرتبط، به تبیین موضوع برنامه می پردازد. در این آیتم جهت تبیین بهتر موضوع و متناسب با مطالب، از احادیث ائمه (ع)، سخنان حضرت امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و ... استفاده خواهد شد.

- گزارش مردمی: تهیه گزارش از متن جامعه و اقشار مختلف مردم از قبیل رای اولی ها، جوانان، زنان، اصناف مختلف و ... .

- مصاحبه: با افراد صاحب نفوذ، مورد اعتماد و محبوب در میان مردم از قبیل علما، ورزشکاران، هنرمندان و ... در جهت موضوع برنامه و انتخابات مصاحبه خواهد شد.

برخی از موضوعاتی که در این برنامه به آنها پرداخته خواهد شد عبارتند از : نقش، کارکرد، اهمیت و ضرورت انتخابات از منظر سیاسی و اجتماعی- معرفی نظام انتخاباتی جمهوری اسلامی ایران- جایگاه و موقعیت مجلس شورای اسلامی و قانونگذاری در جامعه و کشور- پیشینه انتخابات در کشور و نقش آن ها در زندگی فردی و اجتماعی با نگاه مقایسه ای با سایر کشورها - سازو کار انتخابات، ویژگی های انتخابات سالم، امنیت در انتخابات- نقش و جایگاه شورای نگهبان- قوانین، مقررات و فرآیند ثبت نام و تبلیغات کاندیداها- تبیین فضای سالم انتخاباتی و رقابت سالم سیاسی- چگونگی رسیدن به انتخاب درست- تبیین وجوه و آثار و پیامدهای مشارکت مردم در انتخابات و ...

مدت زمان ویژه برنامه گفتمان انتخاب 45 دقیقه است و تعداد 22 برنامه تولید خواهد شد. اولین قسمت این برنامه در روز دوشنبه 2 آذر پخش خواهد شد و پخش آن تا 28 دی ماه ادامه خواهد داشت.

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 20:25  روزهای دوشنبه هر هفته بیینده این برنامه از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) باشید.

سال تولید: 1394

تهیه کننده ، کارگردان و نویسنده ویژه برنامه گفتمان انتخاب «عبدالله امانیان» و مجری آن «ایمان خوشحال» است.  سایر عوامل تولید این ویژه برنامه عبارتند از :

تصویربرداران : حسین شریفی نیا ، سعید رضایی ، محمد بهشتی ، حسن اکبری

تدوینگر : محمد کاخکی

گزارشگر: سید مرتضی حسینی

صدابردار و دستیار تهیه : امیر زارعی