رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

گريپ فروت؛ داروخانه طبيعي در فصل سرما - نمایش محتوای خبر

 

 

گريپ فروت؛ داروخانه طبيعي در فصل سرما

يکي از مفيدترين ميوه‌هاي پاييزي گريپ فروت است که اثراتي منحصر به فرد بر سلامت بدن مي‌گذارد.

در طول قرن ها از اين ميوه پرخاصيت براي درمان انواع بيماري ها به ويژه کاهش وزن استفاده شده است. درعصاره اين ميوه انواع مواد مفيد از جمله آنتي اکسيدان هاي بسيار قوي وجود دارد که خاصيت ضد التهابي دارد و مي تواند باعث کاهش تمايل به خوردن مواد غذايي و لاغري شود.

همچنين خوردن گريپ فروت باعث کاهش و کنترل استرس، درمان عفونت هاي مجاري ادرار و جلوگيري از ابتلا به انواع سرطان ها مي شود. علاوه بر خود ميوه، آب و پالپ ميوه، عصاره گريپ فروت نيز داراي خواص درماني فراوان بوده و از آن در انواع محصولات آرايشي بهداشتي براي حفظ سلامت و زيبايي پوست استفاده مي شود. در عصاره اين ميوه ماده اي به نام ليمونن وجود دارد که مي تواند تومورهاي سرطاني را از بين ببرد و به محافظت از DNA و جلوگيري از آسيب سلول هاي بدن کمک کند.

اين ميوه جزو دسته مرکبات است و حاوي مقادير فراوان ويتامين C است که مي تواند از ابتلا به سرما خوردگي در فصول سرد سال جلوگيري کند.

عصاره گريپ فروت مي تواند براي درمان گلو درد، عفونت هاي تنفسي، رفع خستگي و دردهاي عضلاني و نيز کاهش علائم بيماري آرتريت روماتوئيد به کار رود.

به عنوان يک سم زدا مي توانيد از خواص ناب ميوه گريپ فروت استفاده کنيد، زيرا داراي مواد موثر براي پاک کردن کبد از سموم و مواد زائد است، همچنين به خارج کردن مواد سمي از غدد لنفاوي بدن نيز کمک مي کند.

با افزودن مقداري از عصاره گريپ فروت به آب آشاميدني مي توان از ورود بسياري از باکتري هاي مرگبار از جمله E.coli  و سالمونلا به بدن جلوگيري کرد، از اين ميوه همچنين مي توان براي نابود کردن باکتري ها و انواع قارچ هاي پوستي نيز استفاده کرد، افزودن عصاره آن به مواد غذايي باعث مبارزه با رشد کپک و حفظ تازگي مواد غذايي مي شود.

اگر در فصل زمستان دچار عفونت ريه و بيني مي شويد از بخور آب گرم با عصاره گريپ فروت استفاده کنيد زيرا مي تواند باعث بازشدن مجاري تنفسي و نيز ضدعفوني سينوس ها شود.

و در نهايت اين ميوه داراي خواص نشاط بخشي و تسکين دهندگي درد است و مي توانيد چند قطره از عصاره آن را مخلوط با روغن نارگيل روي پنبه استريل ريخته و با آن موضع دردناک بر روي پوست بدن خود را ماساژ دهيد تا مشکل درد آن برطرف شود.

منبع: وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران