سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

گردهمایی علمای شیعه و اهل تسنن استان - نمایش محتوای خبر

 

 

گردهمایی علمای شیعه و اهل تسنن استان

گردهمایی علمای شیعه و اهل تسنن خراسان جنوبی در شهرستان درمیان برگزار شد.

این گردهمایی با حضور 200 نفر از علمای شیعه و اهل تسنن و با هدف تقویت وحدت و هماهنگی بین مذاهب شیعه و سنی خراسان جنوبی برگزار شد.

امام جمعه اسدیه در این مراسم با اشاره به توطئه های دشمنان در اختلاف افکنی بین مسلمانان گفت: دشمنان اسلام با ترفندهای گوناگون تلاش می کنند با پرداختن به مسائل مذهبی و دینی بین مسلمانان اختلاف بیندازند که با حفظ وحدت می توان نقشه دشمنان اسلام را خنثی کرد.

 حجت الاسلام سنجری به نقش موثر علما و روحانیان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: وجود بیش از 4 هزار نفر شهید روحانی کشور که 87 روحانی اهل سنت بودند نشان از بیشترین نقش آنان در میان اقشار در جنگ تحمیلی بوده است.

حجت الاسلام مختاری از استادان حوزه و دانشگاه نیز با اشاره به نقش علمای اهل سنت و شیعه در بیداری اسلامی گفت: دشمن بدنبال نفی اسلام است و نه شیعه و نه سنی و زمانی که حکام عربی و بویژه عربستان در برابر توهین به ساحت مقدس پیامبر(ص) و آتش زدن قرآن سکوت اختیار می کنند این نشان از اطاعت پذیری محض آنها از آمریکاست.

مولوی عبدالهی امام جمعه اهل سنت اسدیه هم توهین به مقدسات اسلام را محکوم کرد و گفت: دشمنان اسلام با این اقدامات عجز و ناتوانی  خود را نشان می دهند.

وی بسیج را معنای حقیقی حضور مردم در عرصه های مختلف دانست و گفت: این یک اصل مسلم  است که هر کجا مردم در صحنه باشند و وحدت و همبستگی داشته باشند پیروزی قطعی است.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی