جهش تولید | دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

گرامیداشت یاد و نام 213 شهید کشاورز استان - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت یاد و نام 213 شهید کشاورز استان

خراسان جنوبی 213 شهید کشاورز تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده که امروز در اجلاسیه شهدای کشاورز یاد و نام آنان گرامی داشته شد.

حجت الاسلام ماندگاری استاد حوزه علمیه قم در این اجلاسیه که در خصوص کنگره ملی 2 هزار شهید استان برگزار شد گفت: رزمندگان و سرداران شهیدمان بر طاغوت پیروز شده اند و پس از پیروزی انقلاب جهان را شگفت زده کرده اند .

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن به روشهای مختلف همچون اقتصادی، فرهنگی و سایبری قصد فشار بر ملت را دارد گفت: می توانیم در این شرایط با رونق و پیشرفت جهاد کشاورزی و خودکفایی همه جانبه جواب دندان شکنی به دشمنان بدهیم.

حجت الاسلام ماندگاری امتیاز کشور را کشاورزی دانست و گفت: ایران کشور چهار فصلی است و خاک و آب حاصلخیز و نیروی توانمند رونق این بخش را به همراه آورد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور هم افزایش بهره وری و امنیت غذایی را دو موضوع مهم در بخش کشاورزی دانست و گفت: باید با توسعه بخش کشاورزی کشور را از نفت بی نیاز کنیم.

رفیعی پور افزود: دشمن همه راهها را امتحان کرده و شکست خورده و حالا به سراغ جنگ اقتصادی رفته است که باز هم شکست می خورد.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور هم با اشاره به اینکه میزان تولیدات کشاورزی در کشور پس از پیروزی انقلاب 4 تا 5 برابر افزایش یافته و در بسیاری از محصولات خودکفا هستیم گفت:این امر جز به برکت انقلاب و مجاهدت کشاورزان محقق نمی شد.

جهانسوز با اشاره به اینکه هنوز در برخی بخشهای کشاورزی با وضعیت مطلوب فاصله داریم و مجبور به واردات آن هستیم گفت: بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور اقدام به اجرای طرحی در 40 هزار روستای کشور کرده که سبب افزایش تولید در واحد سطح می شود.

قوسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هم به پیشرفت بخش کشاورزی بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب هیچ گونه اقدامی برای انتقال آب با لوله انجام نشده، اما اکنون 2 هزار و 707 کیلومتر طرح انتقال آب با لوله در استان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه راندمان آبیاری از 27 درصد قبل از انقلاب به 45 درصد افزایش یافته است گفت: در دوران بعد از انقلاب برای مرمت قنوات هم اقدامات خوبی صورت گرفته به طوری که تاکنون بیش از هزار رشته قنات دراستان مرمت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان  همچنین به حضور جهادگران در جبهه ها اشاره کرد و گفت: جهادگران در جبهه ها پیشتاز بودند.

در این مراسم از چهار کتاب خاکیان افلاکی، همزاد بهار، من می روم و مرز داران بی سنگر با موضوع شهدای کشاورز استان رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی