رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

گرامیداشت جان فشانی آتش نشان شهید، تاکید به توجه بیشتر به ایمنی بناها و دهه فجر محور سخنان ائمه جمعه شهرستانها - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت جان فشانی آتش نشان شهید، تاکید به توجه بیشتر به ایمنی بناها و دهه فجر محور سخنان ائمه جمعه شهرستانها

گرامیداشت جان فشانی آتش نشان شهید، تاکید به توجه بیشتر به ایمنی بناها، دهه فجر فرصتی برای تبیین علل پیروزی انقلاب اسلامی و اقدامات رئیس جمهور جدید امریکا محور سخنان ائمه جمعه شهرستانها بود.

گرامیداشت جان فشانی آتش نشان شهید، تاکید به توجه بیشتر به ایمنی بناها، دهه فجر فرصتی برای تبیین علل پیروزی انقلاب اسلامی و اقدامات رئیس جمهور جدید امریکا محور سخنان ائمه جمعه شهرستانها بود.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم امام جمعه طبس با اشاره به حادثه پلاسکو و جان فشانی آتش نشانان شهید در این حادثه گفت: همان طور که در اسلام به رعایت احتیاط توصیه شده است باید برای جلوگیری از حوادث ناگوار در ساخت و ساز به مسائل ایمنی بیشتر توجه کرد.

حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین با گرامی داشت ایام الله دهه فجر گفت: این ایام فرصت مناسبی برای تبیین علل و عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و راههای تداوم آن برای نسل جوان است.

حجت الاسلام خزایی امام جمعه نهبندان به لغو ویزای ورود اتباع ایرانی و چند کشور دیگر از سوی رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: ما باید با نسخه اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم و مسئولان نیز باید جلوی ورود کالاهای امریکایی ها را بگیرند.

حجت الاسلام سنجری امام جمعه سربیشه دوری از حاشیه سازی و جنگ و جدال  و  تمرکز بر خدمت صادقانه را از جمله وظایف مسئولان دانست و گفت: هر زمانی که مسئولان از مردم  فاصله بگیرند نظام ضربه خواهد خورد.

حجت الاسلام بابایی، امام جمعه فردوس با اشاره به سالروز تحریم تنباکو توسط میرزا حسن شیرازی، گفت: میرزای بزرگ شیرازی با حمایت مردم توانست با یک فتوای کوتاه مدت، کمر استعمار پیر انگلیس را بشکند.

حجت الاسلام حسینی خطیب جمعه درمیان با اشاره به دستور رئیس جمهور جدید آمریکا مبنی بر عدم صدور روادید برای اتباع برخی کشورها گفت: آمریکا که خود  زمینه ساز بروز بسیاری جنگ ها و ناامنی ها در کشورهای مختلف بوده، امروز با در دستور کار قرار دادن این قانون، ماهیت پلید خود را نشان می دهد.

حجت الاسلام بیابانگرد امام جمعه موقت خوسف با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان و افرادی که در حادثه آتش سوزی پلاسکو جان خود را از دست داده اند، گفت: مسئولان باید دعواهای سیاسی را کنار بگذارند و مواظب باشند تا حادثه دیگری مثل این حادثه پیش نیاید.

حجت الاسلام علیپور امام جمعه موقت حاجی آباد با اشاره به آغاز بکار رئیس جمهور جدید آمریکا گفت: اگر چه برخی می خواهند آمریکا و استکبار جهانی را موجه جلوه دهند اما بدانند که آمریکا همواره دشمن ماست و ما همواره شعار مرگ بر آمریکا را سر خواهیم داد.

حجت الاسلام یوسف پور امام جمعه موقت سرایان با اشاره به اینکه دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است گفت: همه وظیفه دارند، با شناساندن ظلمهای صورت گرفته در دوران ستمشاهی پهلوی و  در مقابل برکات این انقلاب به نسلهای امروزی تلاش کنند.

حجت الاسلام حدادیان امام جمعه موقت بشرویه با تسلیت شهادت 16 آتش نشان غیور گفت: آتش نشانان در این فاجعه با گذشتن از جان خود، واژه ایثار را به درستی معنا کردند و تمام تلاش خود را به کار بستند تا کوچک ترین آسیبی به هیچ کس نرسد.

حجت الاسلام محمدی، امام جمعه زهان گفت: انقلاب اسلامی ایران قبل از آنکه یک تحول سیاسی و جابجایی قدرت بود یک جریان مبتنی بر مبانی اسلامی و  پشتوانه مردمی است.

حجت الاسلام ایزدی امام جمعه دیهوک از مردم خواست با حمایت از تولید ملی و خرید کالاهای داخلی زمینه اشتغال و رونق اقتصادی منطقه را فراهم کنند.

حجت الاسلام راستگو امام جمعه درح در خصوص هدر رفت حجم زیادی از آب های سیلاب در این منطقه خطاب به مسئولان گفت: می توان در بعضی نقاط با ایجاد سد و بند خاکی، از این رحمت الهی استفاده کرد تا مشکلات متعدد مردم در زمینه کم آبی رفع شود.

حجت الاسلام رجب زاده امام جمعه موقت عشق آباد با گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: انقلاب اسلامی انقلابی از خود مردم است که برای کشورهای دیگر الگوست.

حجت الاسلام فرح بخش امام جمعه آرین شهر به مذاکرات صلح سوریه در قزاقستان با محوریت ایران اشاره کرد و گفت: مردم و دولت های منطقه باید کاملا هوشیار باشند تا در دام آمریکا و حامیان منطقه ای آنها نیفتند.

حجت الاسلام استاد امام جمعه ارسک با اشاره به اینکه وحدت مردم و مسئولان موجب پیشرفت و تعالی نظام و انقلاب می شود گفت: در نظام اسلامی مردم نظام را از خود می دانند.

حجت الاسلام کامجو امام جمعه موقت اسلامیه به سالروز شهادت سردار شهید حسن باقری اشاره کرد و گفت: باید زندگی شهدا را سرلوحه خود قرار دهیم  کسانی که تربیت یافته مکتب امام هستند.

حجت الاسلام شطی امام جمعه نیمبلوک گفت: مردم و مسئولان باید با حفظ اتحاد و کوتاه کردن دست اجانب از نفوذ دشمنان به کشور جلوگیری کنند.

حجت الاسلام کفشی امام جمعه سه قلعه اقدامات عجیب رئیس جمهور امریکا را تصویر جدیدی از دشمن دانست و گفت: بی اعتمادی مطلق به آمریکا نتیجه عقلانیت ناشی از فکر و تجربه است.

حجت الاسلام عرب امام جمعه آیسک با تاکید بر تحقق شعار اقتصاد مقاومتی گفت: اقدامات صورت گرفته تاکنون بیشتر در حد شعار بوده است و آن طور که باید و شاید مردم و مسئولان پای کار نیامده اند.

حجت الاسلام خزاعی امام جمعه قهستان به رزمایش نیروی زمینی سپاه در مرزهای غربی اشاره کرد و گفت: مردم باید قدردان امنیت ایجاد شده با تلاشهای شبانه روزی نیروهای مسلح باشند.

حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن به 14 بهمن روز فناوری فضایی اشاره کرد و گفت: دستاوردهای ایران در عرصه  هوا و فضا شگفت انگیز است.

حجت الاسلام فلسفی راد امام جمعه مود به پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی اشاره کرد و گفت: دانشجویان باید با روشنگری روحیه استکبار ستیزی و مقاومت را تقویت کنند.

حجت الاسلام نوری امام جمعه شوسف  گفت: رهنمود رهبر معظم انقلاب در خصوص ضرورت ایمن سازی ساختمان های فرسوده و توجه به مال باختگان مرحمی برای دل بازماندگان بود.

حجت الاسلام مدنی امام جمعه خضری دشت بیاض از صدا و سیما به خاطر پخش لحظه به لحظه حادثه دلخراش پلاسکو قدردانی کرد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی