جهش تولید | چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹

کمک 45 میلیون تومانی خیران برای آزادی زندانیان فردوس - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 45 میلیون تومانی خیران برای آزادی زندانیان فردوس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان دیشب در جشن گلریزان کمک 45 میلیون تومانی خیران برای آزادی زندانیان فردوسفردوس گفت : از این مقدار چهار میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خیران و فردوسی های مقیم مشهد کمک کردند.

علی هاشمی  با بیان اینکه در حال حاضر ۴۶  زندانی جرائم غیرعمد با ۶ میلیارد تومان بدهی در زندان فردوس به سر می‌برند افزود : پارسال نیز ۳۷ زندانی با چهار میلیارد تومان بدهی از زندان فردوس آزاد شدند.

وی گفت : تعداد زندانیان جرائم غیرعمد خراسان جنوبی از ابتدای سال جاری ۱۷۵ نفر بود که تاکنون با همت خیرین و ستاد دیه ، ۱۱نفر آزاد شده اند و ۱۶۴ نفر دیگر در انتظار آزادی هستند.

مدیر کل امور زندان های خراسان جنوبی از صداوسیمای استان به علت راه اندازی پویش مهربانی و واریز ۱۱۰ میلیون تومان به حساب ستاد دیه قدردانی کرد.

حجت الاسلام‌ محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس با اشاره به آیات و روایاتی در خصوص انفاق افزود: کسی که یقین پیدا کند خداوند جواب کار خیر او را می دهد، بدون درنگ کار خیر انجام می دهد.

حسن‌ میرزایی فرماندار فردوس نیز جشن گلریزان را یک سنت دیرینه دانست گفت: خانواده هایی که  سرپرستشان به دلیل مسايل مختلفی از جمله دیه و بدهی در زندان به سر می‌برد، با آسیب های اجتماعی زیادی مواجه اند.

حسین اکبری رئیس شورای اسلامی شهر فردوس نیز با بیان اینکه این شورا از پارسال تاکنون ۵۶ میلیون تومان برای آزادی ۶ زندانی کمک کرده است گفت: مشکل آزادی یک‌ خانم نیز با مبلغ پنج میلیون تومان برطرف می شود که پیگیر این نیز هستیم.