سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۵ شهریور ۱۴۰۰

کمک به افزایش سهم بخش تعاون و تحقق سهم 25 درصدی این بخش در اقتصاد خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک به افزایش سهم بخش تعاون و تحقق سهم 25 درصدی این بخش در اقتصاد خراسان جنوبی

تفاهم نامه همکاری میان وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و استانداری خراسان جنوبی با هدف گسترش همکاری، تقویت فرهنگ کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار، به امضا رسید .

به دنبال امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استانداری خراسان جنوبی ستاد توسعه و هماهنگی تعاونی ها در خراسان جنوبی تشکیل شد .

همچنین معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی امروز در دیدار با استاندار طرح تحول بخش تعاون و تقویت تعاونی های نیمه فعال را از مهم ترین برنامه های این وزارت خانه اعلام وگفت : اجرای این طرح گامی مهم برای رسیدن به سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور است.

کلانتری با اشاره به کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی ، توسعه تعاونی ها وافزایش سهم آنان در اقتصاد کشور را فرصتی برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی دانست وافزود : تعاونی ها در تحقق اقتصاد مقاومتی می توانند نقش به سزایی ایفا کنند .

وی ایجاد تعاونی های دانش بنیان را یکی از گام های بزرگ دولت در توسعه اقتصاد تعاون دانست وگفت : هم اکنون 500 تعاونی دانش بنیان در کشور فعال است که اعضای آن را نخبگان وفارغ التحصیلان دانشگاه تشکیل می دهند.

استاندار خراسان جنوبی نیز کمبود سرمایه در گردش ونرخ بالای تسهیلات بانکی را ازمهم ترین مشکلات تعاونی های خراسان جنوبی  عنوان کرد وافزود : دولت باید برای استان کم برخورداری مانند خراسان جنوبی تسهیلات با نرخ پایین ومعافیت های مالیاتی برای  توسعه بخش تعاون فراهم کند تا سهم تعاونی ها در اقتصاد استان افزایش یابد .

خدمتگذار همجواری خراسان جنوبی با کشور افغانستان و فعالیت بازارچه های مرزی را فرصتی برای تقویت وتوسعه تعاونی های مرزنشین در این استان دانست و گفت : توسعه تعاونی های مرزنشین مستلزم توجه ویژه وزارت خانه های صنعت ،معدن وتجارت وتعاون کارو رفاه اجتماعی است تا بتوانیم از ظرفیت های بی نظیر مرز در توسعه صادرات بیشتر استفاده کنیم.

استاندار با اشاره به موافقت رئیس جمهور با اعطای 60میلیارد تومان سرمایه در گردش به واحد های تولیدی این استان در سفریازدهم افزود تلاش می کنیم بخشی از این اعتبارات را برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تعاونی اختصاص دهیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی همچنین امروز از دو واحد تولید طلاو جواهرات وفراوری و بسته بندی عسل بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفت .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی