سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

کمپ کویری دهسلم نهبندان راه اندازی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کمپ کویری دهسلم نهبندان راه اندازی می شود

کمپ کویری دهسلم نهبندان راه اندازی می شود.

برای اولین بار کمپ کویری دهسلم نهبندان در خراسان جنوبی راه اندازی می شود.

رمضانی، مدیر کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی با اعلام این خبر در نشست خبری گفت: این کمپ با بیش از ۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار ایجاد شده است که در مراحل قانونی به سرمایه گذار تحویل داده می شود و در ماه های آینده با تجهیزات عالی پذیرای مهمانان کویر می باشد.

رمضانی افزود: در سال گذشته میراث فرهنگی استان در بخش ثبت آثار طبیعی مقام اول، ثبت آثار فرهنگی مقام سوم و در بین۳۱ اداره کل مقام اول را بدست آورد.

وی گفت: در سال گذشته تولید صنایع دستی استان نشان مرغوبیت گرفت که قدم بزرگی برای معرفی توسعه صنایع دستی در سطح ملی می باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی اظهار کرد: دو اثر تاریخی بیابان کویر و قنات بلده فردوس در فهرست میراث جهانی قرار گرفت.

رمضانی خاطرنشان کرد: باغ و عمارت شوکت آباد هم به سرمایه گذار داده شده است تا کار مرمت و باسازی را انجام دهد و به مکان اقامتی تبدیل شود و تا شش ماه آینده فاز اول آن راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مطالعات باستان شناسی اتفاقات خوبی افتاده است گفت: کار باستان شناسی در ۹ شهرستان استان پایان یافت و ۱۱۰ اثر تاریخی و بافت تاریخی را مرمت و ۲۰ اثر تاریخی نیز تعیین حریم شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی