جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

کمبود آب بی‌صدا بدن را نابود می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

کمبود آب بی‌صدا بدن را نابود می‌کند

کبود آب سلامت بدن را به خطر می‌اندازد و منجر به تمایل فراوان به شیرینی‌ها، سردرد، تب و لرز می‌شود.

کمبود آب سلامت بدن را به خطر می‌اندازد. به کاهش حافظه، سنگ کلیه، طراوت پوست و دیگر بیماری‌ها منجر می‌شود.

اما نتایح بررسی‌های انجام شده، نشان می‌دهد که کمبود آب همیشه تشنگی و خستگی مفرط نیست، علائم دیگری هم دارد که کمتر به آن توجه می‌شود از جمله آن می‌توان به تمایل فراوان به شیرینی‌ها،‌ سردرد، تب و لرز، گرفتگی عضلات، خشکی پوست و بوی نامطبوع دهان اشاره کرد.

حسن اعتمادزاده متخصص پوست و مو در این باره می‌گوید: یکی از ارگان‌های حساس بدن پوست است که در این مبحث به دو بخش پوست خشک و چرب اشاره می‌کنیم.

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان هنگامی که بدن ما با کاهش آب مواجه می‌شود فرد شفافیت پوست خود را از دست می‌دهد و به تدریج،‌چین و چروک بر روی پوست ظاهر می‌شود که این موضوع برای افرادی که به سن 40 سالگی می‌رسند؛ معمولاً بیشتر است. بنابراین توجه به مصرف مناسب آب در سحر و افطار ضروری است.

وی بیان کرد: با توجه به این که ماه مبارک رمضان با یکی از فصل‌های گرم سال مصادف شده است توصیه می‌شود افراد در فاصله افطار تا سحر هشت لیوان آب بنوشند و  در ساعات گرم خارج از منزل نروند یا در صورتی که مجبور شدند از لباس روشن نچسب و در صورت امکان نخی و همچنین از کلاه لبه‌دار و عینک آفتابی استفاده کنند.

اعتمادزاده در رابطه با ماسک خانگی برای رفع آب بدن در ماه رمضان می‌گوید: ماسک خانگی حداکثر بر روی آب رسانی به لایه‌های بیرونی پوست تأثیر می‌گذارد و نمی‌توان آب‌رسانی‌های زیر پوستی کمکی کند، بنابراین استفاده مناسب از نوشیدنی‌های مکمل آب و میوه‌های دارای آب فراوان مانند هندوانه، توت‌فرهنگی، طالبی و خیار مصرف کنید.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران