جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

کلنگ زنی ۵پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

کلنگ زنی ۵پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، سرپرست جمعیت هلال احمر استان در نشست خبری با بیان اینکه هم اکنون افزوده شدن ۵ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در خراسان جنوبی۲۳پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در استان وجود دارد گفت: این 5پایگاه جدید، در شهرستان‌های طبس، نهبندان و بشرویه احداث می شود.
رضایی افزود:علاوه بر این ۵پایگاه، قرار است به زودی با توجه به حوادث متعدد در کوهستان، پایگاه امداد و نجات کوهستان نیز در منطقه گردشگری بند دره بیرجند با پیشرفت 55درصدی در حال ساخت است که امیدواریم تا نیمه نخست امسال یا دهه فجر آماده بهره برداری شود.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، تا کنون هزار و ۵۰۰بسته مواد غذایی به ارزش 350میلیون تومان بین آسیب دیدگان ناشی از ویروس کرونا توزیع کرده است گفت: هزار بسته دیگر نیز به ارزش ۲۰۰میلیون تومان در هفته هلال احمر توزیع خواهد شد.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان هم با اشاره به تغییر رویکرد آموزش هلال با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: آموزش‌های هلال احمر در خصوص کرونا در فضای مجازی با ۲میلیون و ۲۰۰هزار بازدید کننده، طراحی ۲۵پوستر، اینفوگرافی و بروشور، ۷کلیپ و موشن گرافی توسط داوطلبان و مربیان جمعیت هلال احمر و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی در فضای مجازی برای ۱۴۷هزار شرکت کننده از  اقدامات حوزه آموزش جمعیت هلال احمر از ابتدای امسال تا اواسط اردیبهشت است.
حسینی افزود: علاوه بر 8200مورد آموزش حضوری کوتاه مدت در  خصوص کرونا در نقاط پرتردد شهرستان‌های بیرجند و فردوس، بر اساس تفاهم نامه‌ای  با اداره کل امور عشایری نیز قرار است مربیان هلال احمر به صورت حضوری به عشایر استان آموزش‌های لازم را ارائه دهند.
وی، برگزاری اردوی توان افزایی ویژه امدادگران، تقدیر از پرستاران و مدافعان سلامت، برگزاری کاروان حامیان سلامت با رویکرد توزیع اقلام بهداشتی، غبارروبی گلزار شهدا، اهداء خون و رونمایی از طرحهای داوطلبی کارآفرینی جمعیت در بیرجند و قاین را از دیگر برنامه‌های هفته هلال احمر عنوان کرد.
امروز همچنین به مناسبت آغاز هفته هلال احمر، خودرو‌های امدادی این جمعیت در شهر بیرجند رژه موتوری برگزار کردند.