سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کلاهبرداری با جعل بیمه نامه خودرو - نمایش محتوای خبر

 

 

کلاهبرداری با جعل بیمه نامه خودرو

رییس پلیس آگاهی استان خراسان جنوبی گفت: فردی که اقدام به جعل بیمه نامه خودرو در بیرجند می کرد دستگیر شد.

سرهنگ عرب زاده اظهار داشت: چندی پیش کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی متوجه شدند بیمه نامه خودرویی که جدید صادر شده، دارای نقص است.

وی افزود :در تحقیقات اولیه و استعلام پلیس راهور مشخص شد که 2 سال از اتمام بیمه این خودرو که 10 سال تخفیف بیمه دارد، می گذرد.

رییس پلیس آگاهی استان خراسان جنوبی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات، کارآگاهان به نمایندگی صدور بیمه مراجعه و مسئول صدور بیمه نامه عنوان کرد بیمه نامه صادر شده مربوط به نمایندگی بیمه دیگری است که با وجود اتمام زمان بیمه و ناهمخوانی شماره موتور و شاسی، برگه الحاقیه به آن نصب شده و من هم به آن شک نکرده ام.

وی همچنین در اظهارات خود عنوان کرد که تمام کارهای همکارم را قانونی دیدم و متوجه بیمه نامه خودرویی که 2 سال از اتمام زمان بیمه آن می گذشت، نشدم.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: پس از جمع بندی کارآگاهان و هماهنگی های قضایی برای دستگیری متهم به جعل و کلاهبرداری اقدام شد و کارآگاهان به محل نمایندگی وی مراجعه و نامبرده را که منکر هر گونه جعل و کلاهبرداری از طریق بیمه نامه بود را دستگیر کردند.

به گفته وی، در بازرسی از نمایندگی او، بیش از هزار بیمه نامه بدون اعتبار ولی ابطال نشده کشف شد.

سرهنگ عرب زاده خاطر نشان کرد : وقتی متهم با دلایل و مدارک تهیه شده توسط کارآگاهان روبه رو شد، به جعل الحاقیه اعتراف و اظهار کرد: بیمه نامه مربوط به خودروی دیگری بوده و چون خودم نمایندگی بیمه داشتم با صدور برگه الحاقیه طوری وانمود کردم که بیمه نامه تمام و در زمان چاپ شماره موتور و شاسی اشتباه درج شده در نتیجه همکارم در نمایندگی دیگر متوجه موضوع نشد و بیمه نامه را با 10 سال تخفیف برایم صادر کرد.

عرب زاده افزود: متهم در ادامه ضمن اظهار پشیمانی گفت با صادر کردن بیمه نامه برای مشتری ها باید اصل بیمه نامه آن ها باطل می شد که من این کار را انجام ندادم و حالا از کار خود پشیمانم.

رئیس پلیس آگاهی استان خراسان جنوبی در پایان گفت : 95 درصد بیمه نامه های ضبط شده قابل سوء استفاده بود.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی