جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

کلاهبرداری از شهروندان به بهانه عید غدیر - نمایش محتوای خبر

 

 

کلاهبرداری از شهروندان به بهانه عید غدیر

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس پلیس فتا استان گفت: در این روش مجرمان از طریق فضای مجازی، کلاهبرداری از شهروندان به بهانه عید غدیرشبکه های اجتماعی و ارسال پیامک و تماس تلفنی با شهروندان، درخواست واریز کمک های مردمی می کنند و یا در روشی دیگر تحت عنوان برنده شدن در قرعه کشی آنان را به دستگاه خوپرداز هدایت و با سردرگم کردن قربانی خود اقدام به  سرقت موجودی حساب آنان می کنند.

سرهنگ محمدپور از شهروندان خواست: در صورت مشاهده چنین پیامک هایی نکات امنیتی را مدنظر قرار داده و از اعتماد به پیامک های ناشناس با مبدا ارسال نامعلوم خودداری کرده و به هیچ عنوان وجه نقدی به حساب‌های اعلامی از سوی افراد غریبه واریز نکنند.

وی افزود: شهروندان باید توجه داشته باشند که برای هرگونه واریز کمک‌های مالی خود و یا دریافت خبر برنده شدن در قرعه کشی حتما موارد را از سازمان های مربوطه و معتبر پیگیری کنند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرید و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  به بخش ارتباطات مردمی گزارش دهید.