سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

کفش های خونین - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

کفش های خونین

 

پاسداری از ارزش ها و بنیان های فکری انقلاب و تلاش برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در گروی شناخت عمیق و باور قلبی عمومی نسبت به این ارزشهاست . بی تردید برای ایجاد این باور قلبی و عمیق در جامعه ، باید از دوران کودکی و خردسالی برنامه ریزی کرد و با زبانی کودکانه و ساده ، مفاهیم و ارزشهای والای انسانی و انقلابی را به کودکان آموزش داده و در آنها نهادینه نمود که از جمله ابزار های این امر استفاده از زبان هنر و داستان است .

تولید برنامه متناسب با نیاز کودکان و تحکیم زیرساخت های فکری ، اعتقادی و انقلابی ، از جمله وظایف و رسالت های صدا و سیماست . به همین دلیل سیمای مرکز خراسان جنوبی انیمیشنی تک بعدی با عنوان « کفش های خونین » را تولید نمود که در قالب داستان کوتاه 5 دقیقه ای ، خاطره ای از انقلاب را برای کودکان استان بازگو می کند و با زبانی ساده ، به حضور کودکان در جریان نهضت انقلاب اسلامی می پردازد .

به منظور تقویت حس همزادپنداری در مخاطب ، شخصیت اصلی داستان ، کودکی واکسی است که در حین کار با تعدادی از مامورین ساواک و مبارزین انقلابی برخورد می کند و اتفاقاتی برای او رخ می دهد . این انیمیشن در سال 1387 و با استفاده از تکنیک فتو انیمیشن تولید شده است و قرار است در ایام دهه فجر امسال از شبکه استانی ( خاوران ) پخش گردد .

عوامل برنامه ساز :

تهیه کننده : امید واحدی فر

کارگردان : مهدی قاسمی

نویسنده: حسن طاهری

بازیگران : ابراهیم مداد – علی بنی نجار – هادی قاسمی – اعظم آشفته – مرتضی بحرینی – مهدی قاسمی – عماد قاسمی

صدا پیشه : عزت هاشمی – علی بنی نجار – محمد فخار – اعظم حاجی زاده – سید جواد فانی – مرتضی بحرینی

تدوینگر: مهدی قاسمی