سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

کشف 45 تن انواع مواد مخدر در نقاط صفر مرزی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 45 تن انواع مواد مخدر در نقاط صفر مرزی کشور

جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا از کشف بیش از 45 تن انوع مواد مخدر در نقاط صفر مرزی کشور در نیمه نخست امسال خبر داد.

سردار احمد گراوند امروز در مراسم معارفه فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی در بیرجند با اشاره به دستگیری 102 قاچاقچی در این مدت گفت: هلاکت اشرار در نقاط صفر مرزی نیز 30 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا در خصوص اجرای طرح انسداد مرزهای کشور نیز گفت: انسداد مرز افغانستان تقریبا به پایان رسیده است و مواد مخدر هم اکنون از پاکستان و مرز دریایی هرمزگان وارد کشور می ‌شود که تلاش می کنیم با انسداد مرزها  در این نقاط، خلاهای موجود را پر کنیم.

 

سردار گراوند با بیان اینکه تاکنون در راستای اجرای طرح انسداد مرزها اقدامات خوبی در استانهای آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان انجام شده است افزود: مرزبانی طی دو سال گذشته بیش از 200 مقر، برجک، پاسگاه و گروهان در نواز مرزی ایجاد کرده که تاثیر بسزایی در کاهش  شرارتها در مزر داشته است.

سردار گراوند با اشاره به 9 هزار کیلومتر مرز مشترک ایران با کشور های همسایه ، گفت: هم اکنون مرزهای کشور ما از امن ترین مرزهای جهان است.

 

جانشین فرماندهی مرزبانی کشور  همچنین از افزایش 64 درصد کشفیات سوخت، شش ماهه نخست امسال در نقاط مرزی خبر داد و افزود: با وجود اینکه قاچاق سوخت در مرزها مهار شده استاما این قاچاق اخیرا از طریق دریا انجام می شود که برای مقابله با آن  برنامه هایی در دستور کار مرزبانی قرار دارد.

در پایان این مراسم از خدمات سرهنگ رفیعی فرمانده سابق مرزبانی خراسان جنوبی تجلیل و سرهنگ احمد شهرکی به عنوان فرمانده جدید مرزبانی این استان معرفی شد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار خراسان جنوبی