سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

کشف 430 تن انواع مواد مخدر در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 430 تن انواع مواد مخدر در کشور

430 تن انواع مواد مخدر  امسال در مرزها و حوزه های انتظامی کشور کشف و ضبط شد.

فرمانده مرزبانی ناجا امروز در  سومین همایش فرماندهان پاسگاه ها و گروهانهای مرزی و یگان های تکاوری فرماندهی مرزبانی خراسان جنوبی در بیرجند گفت: 70 درصد این کشفیات در استانهای شرقی کشور از جمله هرمز گان ،سیستان و بلوچستان و خراسان های جنوبی و رضوی از قاچاقچیان مواد مخدر به دست آمده است.

سردار ذوالفقاری همچنین از افزایش 25 درصدی کشفیات سوخت قاچاق ار ابتدای امسال تاکنون خبر داد و افزود:با وجود تلاشهای شبانه روزی نیروی انتظامی برای جلوگیری از قاچاق سوخت، روزانه بین 5 تا 10 میلیون لیتر سوخت به ارزش 25 میلیارد تومان از مرزهای آبی و خاکی کشور قاچاق می شود.

 وی  با اشاره به مهار قاچاق سوخت از مرزهای سراوان در استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال با  کشف سه میلیون لیتر گازوئیل قاچاق از 2 هزار دستگاه خودرو در سراوان، جلوی قاچاق سوخت از این مرزها گرفته شد.

سردار ذوالفقاری افزود: کشف سلاح قاچاق نیز امسال  35درصد افزایش داشته که این سلاحها عمدتا از عراق وارد کشور شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه امسال 82 میلیارد تومان برای انسداد مرزها اختصاص داده شده است افزود: 31 درصد این اعتبار معادل 27 میلیارد تومان تاکنون تحقق یافته است.

سردار ذوالفقاری همچنین خراسان جنوبی را از امن ترین استان های کشور دانست و گفت: این امنیت را مرهون تلاشهای شبانه روزی نیروهای مسلح و همکاری مردم و مسولان هستیم.

وی افزود : وجود امنیت بالا در خراسان جنوبی نباید باعث سستی مرزبانان شود و باید به طور مداوم هوشیاری، آمادگی و تلاش خود را برای حفظ امنیت مرزها افزایش دهند.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی نیز گفت : خراسان جنوبی در 465 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان،  2 هنگ مرزی درگزیک و نهبندان، 40 پاسگاه مرزی، 89 برجک مرزی، 37 میل مرزی و 4 بازارچه مرزی دارد .

سرهنگ شهرکی افزود: 290 خاکریز، 13 کیلومتر کانال و 17 کیلومتر سیم خاردار در طول مرزهای استان برای افزایش امنیت و جلوگیری از ورود قاچاقچیان ایجاد شده است