جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

کشاورزی قراردادی ، راه حل رفع مشکلات محصولات استراتژیک در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

کشاورزی قراردادی ، راه حل رفع مشکلات محصولات استراتژیک در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی،  آقای حجتی در حاشیه بازدید از مجتمع گلخانه های خوسف به خبرنگاران گفت: کشاورز وقتی محصولی را کشت می کند باید زیرپوشش مجموعه ای از سرمایه گذار گرفته تا تاجر  باشد و تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد همچنان مشکلات پا برجاست.

وی افزود: تا کنون فقط برای زعفران، کشاورزی قراردادی توسط یک شرکت در قاین انجام شده است که مستقیما زعفران را از کشاورز خریداری می کند که این کار باید برای سایر محصولات همچون زرشک و عناب هم انجام شود.

وزیر جهاد کشاورزی با دعوت از کارآفرینان برای سرمایه گذاری در این زمینه گفت: از کسانی که برای فرآوری زرشک، زعفران و عناب اقدام کنند حمایت و پشتیبانی می کنیم.

آقای حجتی با اشاره به اینکه  این محصولات خواص دارویی ارزشمندی دارند و باید کشاورز و کشور از ارزش افزوده آن برخوردار شود افزود: امروز در فرآوری زرشک، عناب و زعفران نسبت به پارسال گذشته بهتر هستیم اما امیدواریم بتوانیم فرآوری این محصولات را سرعت بخشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به پایین بودن سرانه گلخانه در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: در این استان کمتر از 100 هکتار گلخانه داریم که در این زمینه، خراسان جنوبی نسبت به برخی از استانها از سرانه پایینی برخوردار است و باید با فراهم کردن زیرساختها از جمله آب، آن را ارتقا دهیم .

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون طرح هزار هکتاری برای گلخانه در این استان در نظر گرفته شده تا بتوانیم با حمایت از کارآفرینان این حوزه، اشتغال ایجاد کنیم.