سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کسب رتبه نمونه کشوری فردوس در جذب مشارکت‌های مردمی - نمایش محتوای خبر

 

 

کسب رتبه نمونه کشوری فردوس در جذب مشارکت‌های مردمی

سیدحسین مقدس مسئول ستاد عتبات عالیات فردوس  در جلسه ستاد عتبات عالیات این شهرستان اظهار کرد: مردم فردوس در کمک به بازسازی عتبات عالیات همواره توانسته است رتبه‌های نخست استانی را از آن خود کند و در این عرصه پیشتاز باشد.

وی، سرانه جمعیتی شهرستان فردوس به ازای هر نفر را مبلغ 2 هزارتومان اعلام کرد و گفت: بر این اساس باید مبلغ 84 میلیون تومان از مردم این شهرستان جمع‌آوری می‌شد که با مشارکت بالای مردم به ازای هر نفر سه هزار و 123 تومان جمع‌آوری شد.

مسئول ستاد عتبات عالیات فردوس با اشاره به بروز خشکسالی‌های پیاپی در این شهرستان، مشارکت مردم در کمک به بازسازی عتبات عالیات را بسیار مطلوب دانست و افزود: در سال گذشته مبلغ 124 میلیون تومان از محل مشارکت‌های مردمی در شهرستان فردوس جمع‌آوری و برای بازسازی عتبات عالیات هزینه شده است.

مقدس همچنین از راه‌اندازی کارگاه‌های قالیبافی برای کمک به بازسازی عتبات عالیات خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 6 کارگاه قالیبافی در فردوس، اسلامیه، خانکوک و فتح آباد راه‌اندازی و بانوان شهرستان از این طریق به ستاد بازسازی عتبات عالیات کمک می‌کنند.

وی یادآور شد: راه‌اندازی یک باب هتل در کربلای معلی برای زائران شهرستان فردوس یکی از اقدامات در دست اجراست که با تشویق خیران و با توجه به تاکید شورای سیاستگذاری کشور، بزودی این اقدام عملیاتی می‌شود.

مسئول ستاد عتبات عالیات فردوس، راه‌اندازی بانک قرض‌الحسنه رسالت برای دستیابی به اهداف ستاد با اجرای طرح محبان نینوا برای سه شهرستان فردوس، سرایان و بشرویه به مرکزیت فردوس را از دیگر اقدامات در دستور کار ستاد عتبات عالیات این شهرستان عنوان کرد.

منبع : خبرگزاری فارس خراسان جنوبی