سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

کرونا، در شبانه روزگذشته ۱۰قربانی گرفت - نمایش محتوای خبر

 

 

کرونا، در شبانه روزگذشته ۱۰قربانی گرفت

رکوردزنی دوباره کرونا

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با خبرنگار صداوسیما اکرونا، در شبانه روزگذشته 10 قربانی گرفتز شناسایی 163بیمار جدید مبتلا به کرونا در 24ساعت گذشته در استان خبر داد و گفت: در شبانه روز گذشته از 206آزمایش جدید جواب تست 163نفر مثبت اعلام شد که 58مورد مربوط به بیماران بستری و 105نفر سرپایی هستند.
 
دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد 46نفر مربوط به بیرجند، 51نفر طبس، 28نفر زیرکوه، 11نفر قاین، 8نفر سرایان، 7نفر درمیان، 6نفر نهبندان، دو نفر خوسف و شهرستانهای بشرویه و فردوس هر کدام یک نفر است.
 
وی گفت: در حال حاضر ۴۳۹بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۲۸۶نفر دارای تست کرونای مثبت و ۳۹نفر در بخش‌های ICU بستری اند که حال ۹نفر از این بیماران مناسب نیست.

 دکتر مهدی زاده با بیان اینکه در ۲۴ساعت گذشته ۱۰مورد جدید مرگ ناشی از بیماری کرونا در استان رخ داده گفت: از این تعداد ۳نفر مربوط به بیرجند، ۲نفر بشرویه، ۲نفر درمیان، دو نفر قاین و یک نفر مربوط به سربیشه است که در مجموع تعداد موارد فوت در استان تا امروز به ۳۰۵نفر رسید.
 
وی گفت: از مجموع 21هزار و 10آزمایش انجام شده در استان تست کرونای 6هزار و 964نفر مثبت گزارش شده است.