سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

کد یک رکورددار ثبت بیشترین تعداد "سرپرست خانوار " - نمایش محتوای خبر

 

 

کد یک رکورددار ثبت بیشترین تعداد "سرپرست خانوار "

نرگس نجفی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران ؛ با بیان روند ثبت نام در سامانه اطلاعات خانوار در روز دوم ثبت نام گفت: هر ثانیه 25 هزار نفر برای ثبت نام در سامانه  refahi.ir مراجعه می کنند. با توجه به روند ثبت نام متقاضیان در این سامانه بیشترین حجم مخاطبان مربوط به آنهاییست که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها به شماره یک ختم می‌شود.

وی در رابطه با تاخیر در ارسال پیامک ها افزود: علت این امر مربوط به بالا بودن تعداد پیامک ها بوده که این مشکل در حال حاضر رفع شده است.

نجفی تصریح کرد: در رابطه با موضوع خرید و فروش کاغذی فرم‌های ثبت نام فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها باید بگویم ثبت نام فقط از طریق سامانه اینترنتی انجام می‌شود و در این مرحله هیچگونه فرم کاغذی وجود ندارد. لذا افرادی که تا کنون با مراجعه به درگاه‌های مربوط به ثبت نام، فرم کاغذی دریافت و تکمیل نموده‌اند، باید مطمئن شوند که آن مرجع مربوطه حتما ثبت نام آنها را انجام داده باشد, چرا که عدم ثبت‌نام اینترنتی در روزهای معین به منزله انصراف از دریافت یارانه محسوب می‌شود.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اشاره کرد: تاکنون هیچ مشکلی در در سامانه refahi.irوجود نداشته و من از مردم به خاطر پاسخ مثبت به ندای رئیس جمهور تشکر می‌کنم.

نجفی اظهار داشت: تمام درگاه‌های مربوط به ثبت نام فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها که شامل درگاه کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پیشخوان دولت، پلیس +10، دفاتر پست، دفاتر پست بانک و دفاترictروستایی کشور به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به مردم در مورد ثبت نام فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها هستند.

وی در خصوص بحث درج هزینه‌های خانوار توسط سرپرست خانوار از نظر میزان بدهی آنها به بانک‌ها در غالب پرداخت قسط وام بیان داشت: مردم به هیچ عنوان نگران نباشند زیرا در این مرحله از ثبت نام صرفا اطلاعات مربوط به منابع مالی آنها درج، ضمن آنکه هزینه‌های مربوط به خانوار اعم از پرداخت اقساط وام‌های بانکی و یا وجود بیمار با بیماری‌های خاص در نظر گرفته شده است .

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در پایان در پاسخ به این سوال که در مورد درگاه‌های مشابه درگاه ثبت نام refahi.irچه اقداماتی در نظر گرفته شده است خاطر نشان کرد: سامانه ثبت نام فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ، سامانه refahi.irهست اما از مردم می‌خواهیم که در موقع ورود به این سامانه دقت ویژه‌ در مورد ثبت اطلاعات خانوار خود داشته باشند.


در کنار این موضوع هماهنگی‌های لازم به منظور رفع مشکلات احتمالی درخصوص وجود درگاه‌های مشابه در مورد ثبت نام فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با وزارت ارتباطات به عمل آمده تا مردم با کمترین مشکل مواجه شوند و نکته مهم آخر این است که اطلاعاتی که باید در سامانه رفاهی ثبت شود اطلاعات ساده‌ای بوده و فقط 2 سوال از سوی دولت یکی مربوط به آمار وضعیت مالی خانوارها و دیگری مربوط به شرایط واحد مسکونی خانوار مطرح شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران