جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

کتاب مقتل امام حسین (ع)

کتاب مقتل امام حسین (ع)


Loading the player...

 

کتاب شریف «مقتل امام حسین علیه‌السلام» از زمره بهترین و کامل‌ترین آثار منتشر شده پیرامون واقعه کربلا و شهادت امام حسین(علیه‌السلام)می‌باشد.

ضرورت تدوین مقتل معصومین علیهم السلام و پاسخگویى به این نیاز مبرم در جامعه اسلامى و شیعى ما، گروهى را مصمم ساخت كه مجموعه مقتل هاى چهارده معصوم را در چندین مجلد به زبان عربى فراهم آورند.

یكى از آن مجلدات ، ویژه حضرت ابن عبدالله الحسین علیه السلام بود. همان ضرورت ایجاب مى كرد كه این مجموعه به فارسى نیز بر گردانده شود تا اقشار وسیعترى بتوانند از آن بهره گیرند؛ بخصوص مقتل سید الشهدا علیه السلام و حوادث واقعه عاشورا كه از جایگاه والا و اولویت برخوردار بوده است .

این کتاب پس از بیان گوشه ای از شخصیت بزرگوار آن حضرت به بیان حادثه‌ی شهادت سیدالشهدا (علیه‌السلام)، پیشگویی از شهادت ایشان، وقایع نهضت حسینی، ماجرای دیدار امام با واقدی و زراره و به میدان رفتن امام می‌پردازد. حوادث پس از شهادت امام، نحوه دفن آن حضرت و یارانشان، مرثیه و گریه بر امام حسین (علیه‌السلام)، پاداش گریه بر ایشان و وصیت‌های امام حسین (علیه‌السلام) از دیگر عناوین کتاب است.

این کتاب به همت گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم (علیه‌السلام) گردآوری و توسط «جواد محدثی» ترجمه شده است.

فصول کتاب عبارتند از : فصل اول : گوشه اى از شخصیت بزرگوار آن حضرت/ فصل دوم : حادثه شهادتش/ فصل سوم : پیشگویى از شهادت امام/ فصل چهارم : وصیتهاى امام حسین علیه السلام/ فصل پنجم : وقایع نهضت حسین علیه السلام/ فصل ششم : كیفیت شهادت آن حضرت (علیه السلام )/ فصل هفتم : دفن آن حضرت و یارانش/ فصل هشتم : حوادث پس از شهادت امام/ فصل نهم : مرثیه و گریه بر امام حسین علیه السلام

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.