جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

کتاب بوی باران ، بوی باروت - نمایش محتوای دفاع مقدس

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

کتاب بوی باران ، بوی باروت

کتاب بوی باران ، بوی باروت


کتاب بوی باران ، بوی باروت

کتاب  « بوی باران ، بوی باروت » با‌ شرح فرماندهی « سردار شهید حمید باکری » در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر به قلم توحید اصغرزاده و رباب شبانی نگاشته شده است .

این کتاب  « بوی باران ، بوی باروت » به زندگی‌نامه و فرماندهی سردار شهید حمید باکری در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر ، در قالب 26 خاطره از دوستان و همرزمان وی پرداخته است . برای تدوین این اثر از هفت کتاب و مصاحبه‌هایی با علی فضلی ، محمدباقر طریقت، صمد ملاعباسیان، مهدی بخشی و محمد کاشف و گزارش‌های شهید سپهبد علی صیاد شیرازی استفاده شده است.

کتاب  « بوی باران ، بوی باروت » در قطع رقعی و 117 صفحه و با شمارگان 2000 نسخه توسط نشر عابد و با همکاری حوزه هنری و بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی منتشر شده است.

حمید باکری سال 1334 در شهر ارومیه متولد شد. وی در دوران جوانی به فعالیت سیاسی پرداخت و در سال 1355 برای فراگیری نبرد‌های چریکی به سوریه رفت. سپس برای تحصیل عازم آلمان شد و با ورود امام خمینی(ره) در سال 1357 به نوفل‌لوشاتو، فرانسه رفت.با پیروزی انقلاب، حمید باکری به ایران بازگشت و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست. پس از آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، عازم جبهه و عهده‌دار فرماندهی خط مقدم ایستگاه هفت آبادان شد. حمید باکری در عملیات‌های فتح‌المبین‌، بیت‌المقدس‌، رمضان‌، والفجر مقدماتی‌ و والفجر 1 و 2 و 4 حضور داشت. وی در عملیات والفجر مقدماتی، جانشین لشکر 31 عاشورا بود و ششم اسفند ماه 1362 در عملیات خیبر به شهادت رسید.

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.