جهش تولید | شنبه، ۵ مهر ۱۳۹۹

کتاب «اقتصاد در خانواده» - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

کتاب «اقتصاد در خانواده»

«اقتصاد در خانواده» عنوان کتابی است که توسط خانم «طاهره کشوادی» به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب توسط طاهره کشوادی با هدف ارتقاء آگاهی‌های عمیق‌تر پیرامون مباحث اقتصادی خانواده نگاشته شده است.

محور اصلی کتاب مرور تمامی رفتارهای مطلوب اقتصادی با تمام جزئیات آن می‌باشد. این کتاب چهار فصل دارد و شامل موضوعات تولید، مصرف، آموزش به فرزندان و راهکارهای برون رفت از مشکلات اقتصادی است.

خواننده در این کتاب که با مباحث عقلی، دینی و روایات و آیات الهی زینت داده شده است؛ با نحوة غلبه بر مشکلات اقتصادی آشنا می‌شود. در این نوشتار سعی شده به موارد ذیل پرداخته شود:

یک خانواده چگونه و چه چیزهایی را تولید می کند؟

درآمد و رزق و روزی خانواده چگونه تولید و تأمین می شود؟

توزیع و مصرف در خانواده چگونه است و اولویتهای آن چیست؟

تکلیف ما در برابر آنچه که خداوند روزی ما نموده است چه می باشد؟

مرز اسراف، اعتدال، بخل و انفاق و... در خانواده کجاست؟

یک خانواده سالم چگونه می تواند درآمد مناسب و صحیحی داشته باشد و به چه نسبتها و اولویتهایی و به چه شیوه بهینه و مفیدی درآمدها را برای اعضاء خانواده هزینه و یا درسایر امور سرمایه گذاری نماید؟

معمولاً در نگرش نازل و مادی، بهترین و مهمترین شرایط اقتصادی خانواده، کسب درآمد بیشتر و استفاده و مصرف افزونتر و متنوع تر و همراه با لذت و مرغوبیت مطرح است، ولی در دیدگاه متعالی هدف از تولید بیشتر، مصرف و رفاه و تجمل بیشتر نیست، بلکه تولید در خدمت آسایش و آرامش مادی و معنوی انسان و مصرف همراه اعتدال و با پرهیز از اسراف و تبذیر و نیز توجه به وظایف شرعی مثل پرداخت خمس و زکات و انفاق می باشد.

در این کتاب تلاش شده است تا جوانان در آستانه ازدواج، به آگاهی و نگرش عمیق تری پیرامون مباحث اقتصادی خانواده و نحوه مواجهه با مشکلات اقتصادی و راههای غلبه بر آن، دست یابند.

کتاب «اقتصاد در خانواده» توسط انتشارات «حدیث راه عشق» منتشر شده است.