جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

کتابخانه روستای خوانشرف نهبندان، همچنان بزرگ‌ترین کتابخانه روستایی کشور از نظر منابع - نمایش محتوای خبر

 

 

کتابخانه روستای خوانشرف نهبندان، همچنان بزرگ‌ترین کتابخانه روستایی کشور از نظر منابع

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی کتابخانه روستای خوانشرف نهبندان، همچنان بزرگ‌ترین کتابخانه روستایی کشور از نظر منابعکشور با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در روستا‌های بالای ۲۵۰۰ نفر جمعیت اقدام به تاسیس کتابخانه روستایی کرده است گفت: در کتابخانه آسکُتی روستای خوانشرف ۴۱ هزار و ۷۹۶ نسخه کتاب موجود است.
رضایی افزود: هم اکنون ۲۴ کتابخانه عمومی روستایی در خراسان جنوبی دایر است که در زیربنای ۳ هزار و ۹۷۳ متر مربع با ۸ هزار و ۷۸۰ نفر عضو، ۱۴۰ هزار و ۴۱۵ نسخه کتاب و ۲۵ نفر نیروی کتابدار در حال ارائه خدمات هستند.
وی گفت: شهرستان نهبندان با ۷ کتابخانه روستایی به متراژ هزار و ۳۴۰ متر مربع، شهرستان قاین با ۵ کتابخانه روستایی به متراژ ۶۹۳ متر مربع و شهرستان طبس با ۴ کتابخانه روستایی به متراژ ۷۳۲ متر مربع به ترتیب بیشترین تعداد کتابخانه روستایی را در استان دارند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به راه اندازی یک باب کتابخانه سیار در شهرستان قاین اشاره کرد و افزود: دو کتابخانه عمومی روستایی تیغاب شهرستان قاین هم با زیربنای ۱۶۰ متر مربع و باغستان شهرستان فردوس با زیربنای ۱۲۰ متر مربع در صورت تامین اعتبار در سال آینده افتتاح خواهند شد.