جهش تولید | دوشنبه، ۳ آذر ۱۳۹۹

کاهش ۵۴درصدی مسافران به خارج از استان خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ۵۴درصدی مسافران به خارج از استان خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، گرجی گفت: از ابتدای اسفند ۲۷ اسفند تعداد ۱۰۱هزار و ۵۴۱نفر مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری برون شهری استان جابجا شده اند که در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته از کاهش ۳۰درصدی برخوردار بوده است.
وی افزود: در این مدت تعداد مسافرین جابجا شده در داخل استان ۶۲هزار و ۳۳۷نفر (۶۱درصد) و جابجا شده به خارج استان تعداد ۳۹هزار و ۲۰۴نفر (۳۹درصد) بوده که در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته جابجایی داخل استان ۳درصد افزایش و جابجایی مسافرین به خارج از استان ۵۴درصد کاهش داشته است.
گرجی گفت: مقدار جابجایی مسافرین وارده به استان نیز در این مدت تعداد ۳۰هزار و ۴۹۹نفر بوده که نسبت به مدت مشابه ماه گذشته (۵۹۲۰۲نفر) از کاهش ۴۸درصدی برخوردار بوده است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده استان عمده مسئله موجود در کاهش چشمگیر مسافرت‌های جاده‌ای بویژه در مسیر‌های برون استانی را عدم رغبت به مسافرت از سوی همشهریان به منظور پیشگیری از ابتلا مردم به ویروس کرونا اعلام کرد.
وی از مردم خواست: علیرغم رعایت موارد بهداشتی در پایانه‌های مسافری و ناوگان حمل و نقل عمومی و همچنین نظارت‌های انجام شده در پایانه‌های مسافری، ایستگاه‌های سیار و ورودی‌های به استان از انجام مسافرت‌های غیرضرور خودداری کنند.
گرجی تأکید کرد: به منظور برون رفت از شرایط فعلی، پیشگیری از ابتلا مسافرین به ویروس کرونا و برای رفاه حال مسافرین، کاهش ترافیک شهری، کاهش هزینه سفر، و کاهش آلودگی محیط زیست امکان تهیه بلیت رفت و برگشت برای تمام مقاصد سفر از مبدأ استان و از طریق وب سایت‌های اینترنتی www.payaneha.com و www.payaneh.ir فراهم شده که مسافرین می‌توانند با برنامه ریزی قبلی نسبت به تهیه بلیت بدون مراجعه به پایانه‌های مسافری و دفاتر فروش بلیت اقدام کنند..
وی افزود: از اول اردیبهشت۹۹ با برنامه ریزی انجام شده و برای ساماندهی و ارتقاء سطح خدمات به مسافرین و رعایت نکات ایمنی و سلامت همشهریان مقرر شد فروش بلیت بصورت حضوری و از طریق دفاتر شرکت‌های حمل و نقل مسافر مستقر در پایانه مسافری بیرجند بطور کامل (بجز وب کیوسک‌های فروش بلیت اینترنتی نصب شده در محل پایانه) قطع و فروش بلیت صرفاً از طریق وب سایت‌های اعلام شده، دفاتر آژانس‌های مسافرتی، دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر فروش بلیت سطح شهر انجام شود.