سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

کاهش ۲۸ درصدی آمار تصادفات خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ۲۸ درصدی آمار تصادفات خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا ک سیما مرکز خراسان جنوبی؛ خوش خبر  در کمیته اجرایی کمیسیون حمل و نقل و سوانح رانندگی گفتکاهش ۲۸ درصدی آمار تصادفاخراسان جنوبی: این موفقیت حاصل تلاش و هم افزایی مثبت بین دستگاهی در استان رقم خورد که البته اعمال محدودیت‌های کرونایی نیز در این مهم تأثیر گذار بوده است.
 
وی به مطالعه انجام شده در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استانداری با موضوع "بررسی تصادفات منجر به مرگ در استان" اشاره کرد و افزود: بر اساس اطلاعات گردآوری شده در این مطالعه، تقویت فرهنگ سازی، حقوق شهروندی و حضور فیزیکی پلیس در کنار توجه بیش از پیش به  دوربین‌های جاده‌ای، از مهمترین عوامل کاهش تصادفات معرفی شده اند.
 
خوش خبر توجه به ایمنی راه‌ها  را به عنوان یکی دیگر از راه‌های کاهش تصادفات جاده‌ای معرفی عنوان کرد و افزود: اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان به صورت شبانه روزی در حال تقویت ایمنی جاده هاست.

وی بر استفاده از ظرفیت دهیاران در کنترل جاده ها، به ویژه جاده‌های روستایی تأکید کرد و گفت: جامعه روستایی ما از پیشرو‌ترین  بخش‌های جامعه در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی هستند،   اما باید با کسانی که در  مسیر‌های غیرمجاز تردد می‌کنند، برخورد کرد.