جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

کاهش ۱۸ درصدی سوانح رانندگی با حضور دانش آموزان همیار پلیس - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش ۱۸ درصدی سوانح رانندگی با حضور دانش آموزان همیار پلیس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل آموزش و پرورش استان به تاثیر آموزش صحیح از سوی معلمان و کاهش ۱۸ درصدی سوانح رانندگی با حضور دانش آموزان همیار پلیسحضور دانش آموزان همیار پلیس در کاهش سوانح رانندگی درون و برون شهری استان اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی جاری آموزش های فرهنگ ترافیک در مدارس و مراکز پیش دبستانی خراسان جنوبی ۷۳ درصد افزایش یافته است.
واقعی با بیان اینکه نظارت جدی و مستمر سه نهاد پلیس، آموزش و پرورش و اولیاء زمینه ساز قانونمند شدن رانندگان سرویس‌های مدارس می‌شود افزود: با نظارت اثر بخش پلیس راهور استان، حادثه رانندگی از سوی سرویس‌های شناسنامه دار مدارس گزارش نشده است.
وی گفت: هم اکنون ۱۹۶ آموزشگاه با حدود ۱۴ هزار دانش آموز در حاشیه‌ی جاده‌های پر تردد و خطرناک استان فعالیت می‌کنند که لازم است برای ایمن سازی تردد دانش آموزان در این نقاط به سرعت اقدام شود.
واقعی با اشاره به اینکه مدیران مدارس موظفند تخلفات رانندگان سرویس‌های مدارس را به پلیس راهور استان گزارش دهند افزود: در دو بازه زمانی آبان و دی امسال، ۶۵۲ مورد از مدارس و ۸۰ درصد مدارس شبانه روزی استان بازرسی شدند که مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مدارس شبانه روزی در سه بُعد فضای فیزیکی، فرآیند آموزشی و پرورشی و اجرای دستورالعمل‌های سند تحول بنیادین بررسی شد.