جهش تولید | جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

کاهش سرعت وزش باد در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش سرعت وزش باد در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، خانم زارعی گفت: مطابق با الگوی نقشه ها و خروجی مدلهای پیشکاهش سرعت وزش باد در خراسان جنوبی یابی تا روز 5 شنبه از سرعت وزش باد در منطقه کاسته می شود و در مرز شرقی وزش باد شدید لحظه ای در برخی ساعات سبب ایجاد گرد و خاک خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا پایان هفته تغییر عمده ای در وضعیت دمای اغلب مناطق استان رخ نمی دهد، افزود: ازعصر روز پنج شنبه با افزایش اختلاف فشاری ، وزش باد شدید و گرد و خاک درمنطقه قابل پیش بینی است.

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته 7 ایستگاه هواشناسی استان دمای بالای 40 درجه را ثبت کردند، گفت: در این مدت حداکثر دما در بشرویه 44، حاجی آباد و خوسف 40، درح 41، دهسلم نهبندان و طبس 46، نهبندان 41 درجه سانتیگراد بالای صفر بود.

در شبانه روز گذشته قاین با حداقل دمای 17 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین و طبس و دهسلم نهبندان با حداکثر دمای 46 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان بودند.

تغییرات مرکز استان دراین مدت بین 20 و 38 درجه سانتیگراد بالای صفر بود که پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند با یک درجه کاهش به 37 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.