رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

کاهش دید افقی در حاجی آباد زیرکوه - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش دید افقی در حاجی آباد زیرکوه

دانلود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: مطابق با الگوی نقشه های پیش یابی با توجه به تقویت اختلاف فشاری در نقشه های سطح زمین، تا پایان این هفته به تناوب منطقه تحت تاثیر وزش بادهای شدید همراه با گرد و خاک خواهد بود.

آقای نخعی با بیان اینکه امروز از تمامی شهرستانهای استان وزش باد شدید تا خیلی شدید گزارش شده است، افزود: امروز تا فردا در نیمه شرقی شهرستان های نهبندان، سربیشه، درمیان، زیرکوه، قاین، بیرجند و سرایان تداوم پدیده وزش بادخیلی شدید سبب کاهش میزان دیدافقی، کاهش کیفیت هوا، بروز خسارت ودر نوار شرقی و جنوبی اختلال در تردد می شود.

وی با بیان اینکه دید افقی در برخی مناطق استان بهتر شده است، گفت: در بیرجند ساعتی قبل دید افقی 3 کیلومتر بوده که هم اکنون به 5 کیلومتر و سرعت وزش باد به 72 کیلومتر بر ساعت رسیده است همچنین دید افقی در طبس و سرایان به 8 کیلومتر، فردوس به 6 کیلومتر، سربیشه به 5 کیلومتر و قاین به 1500 متر کاهش داشته است.

 

کارشناس هواشناسی استان با بیان اینکه فردا عصر و شب وزش بادهای شدید در نوار شرقی استان پیش بینی می شود افزود: از روز سه شنبه تا 5 شنبه این هفته از سرعت وزش باد در منطقه کاسته خواهد شد.

آقای نخعی گفت: دمای هوا تا روز سه شنبه به طور نسبی کاهش می یابد و تا حدودی از شدت گرما کاسته خواهد شد.

در شبانه روز گذشته سربیشه با حداقل دمای 25 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین و طبس با حداکثر دمای 47 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود. 

تغییرات دمایی مرکز استان در این مدت بین 28 و 38 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شد.