جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

کاهش خسارت های ناشی از بحران با افزایش اطلاع رسانی - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش خسارت های ناشی از بحران با افزایش اطلاع رسانی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی؛ سرپرست معاونت عمرانی استانداری در جلسه پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در پی هشدارهای سازمان هواشناسی و با حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران شهرستانهای استان و مدیران مربوطه برگزار شد گفت: باید از همه ظرفیت ها و امکانات برای جلوگیری از هرگونه خسارت احتمالی استفاده شود.
خوش خبر با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی گفت: هر چه میزان آگاهی بخشی ها و اطلاع رسانی ها قبل از بروز شرایط بحرانی بیشتر باشد، مطمئناً مردم برای مواجهه با موقعیت پیش إمده آمادگی بیشتری دارند و در نتیجه حجم خسارت هایی که رقم می خورد، کمتر خواهد بود.

میرجلیلی مدیرکل مدیریت بحران استان در این جلسه از آماده باش 174 تیم عملیاتی خبر داد و گفت : کلیه نیرو‌های امدادی و عملیاتی در ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی از فردا تا صبح سه شنبه در حالت آماده باش هستند.

مدیران سایر دستگاههای اجرایی و نهاد ها ازجمله صدا و سیما، هلال احمرو پلیس راه هم آمادگی خود را برای ارائه خدمت در وقوع  هرگونه حادثه احتمالی اعلام کردند.

با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر نفوذ توده هوای ناپایدار به جو استان، از اواخر وقت شنبه، سامانه بارشی از روز یکشنبه در خراسان جنوبی فعال خواهد شد و احتمال وقوع بارندگی‌های رگباری شدید و همچنین جاری شدن روان آب در طی بازه زمانی بعدازظهر شنبه ۱۵ آذر تا صبح سه شنبه ۱۸ آذر در سطح استان در برخی نقاط روان آب و آبگرفتگی معابر عمومی قابل پیش بینی است.