جهش تولید | شنبه، ۵ مهر ۱۳۹۹

کاریکاتور بحران آب - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

کاریکاتور بحران آب

 

امروزه رسانه های مکتوب ، دیداری و شنیداری نوعی نهاد اجتماعی تلقی می شوند که با تولید پیام های گوناگون فرهنگی و اجتماعی ، در جهت ایجاد نظم اجتماعی ، پذیرش الگوهای شیوه زندگی رایج در جامعه ، ایجاد همنوایی و سازگاری اجتماعی ، کاهش آسیب های اجتماعی و ... فعالیت می کنند و به عقیده بسیاری از روانشناسان چنانچه مباحث فلسفی و تئوریکی در قالب زبان ساده هنر به جامعه ارائه گردد ، تأثیر گذارتر خواهند بود .

از جمله ابزار هنر ، استفاده از هنر کاریکاتور است .کاریکاتور نوعی نقاشی است که سوژه دلخواه را به شکلی طنز ترسیم می‌کند و این هنر خیلی پیش از پیدایش روزنامه نگاری و حتی اختراع صنعت چاپ در دنیا رواج داشته و در واقع عمری به درازای تاریخ مکتوب انسان دارد . این هنر در عصر باستان شناخته شده و رواج داشته اشت .

بحران کم آبی از جمله مشکلاتی است که باید از هم اکنون به صورت جدی درخصوص آن تصمیم گرفت و برنامه ریزی کرد.

در این کاریکاتورها موضوع بحران کم آبی به تصویر کشیده شده است.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
برای دوش گرفتن در حمام، زمان بگیرید و آنرا به کمتر... روشهای کاهش مصرف اب ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ ۱۰:۰۶
با سلام با توجه به روش های موجود ابیاری در مناطق... حسین مرتضایی ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ ۱۴:۱۱

حسین مرتضایی
با سلام با توجه به روش های موجود ابیاری در مناطق کویری یا باید دولت به طرح های فرزندان مقنی توجه نماید و یا دست از کشت و کار ازاد برداشته و سازهای گلخانه را ارزان در اختیار کشاورزان بگذارد و راه سوم هم شروع انقلاب کشاوری صنعتی دانش بنیان در چهار چوب اقتصاد مقاومتی را اغاز نماید وما معتقدیم که اگر تمامی ملت به همه تبلیغات کم مصرف کردن اب گوش دهند به دلیل ابزار پر مصرف و روشهای پرمصرف کم بازده باز ما با بی ابی روبرو خواهیم بود .راه نجات بی ابی از ابیاری تحت فشار و دیگر روشهای مرسوم نمی گذرد ما در میدان عمل حاضریم ثابت نماییم که ابیاری غرقابی اگر به پهنای کرت و نوع خاک ان و زمان نفوذ اب در خاک ان توجه شود به یقین از ابیاری تحت فشار بارانی به صرفه تر و پر بازده تراست .البته این نه به ان معنا است که طرفدار غرقابی هستیم ما خود دارای روشهای ابتکاری خود هستیم .
+3 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ ۱۴:۱۱
روشهای کاهش مصرف اب
برای دوش گرفتن در حمام، زمان بگیرید و آنرا به کمتر از ٥ دقیقه برسانید، چون در این صورت ماهیانه حدود ٤٠٠٠ لیتر آب صرفه جویی خواهد شد.
اگر دوش حمام شما بتواند در طی کمتر از ٢٠ ثانیه یک ظرف چهارلیتری را پر از آب کند در آنصورت حتماً آنرا با یک سر دوش کاهنده مصرف تعویض نمایید.
+3 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ ۱۰:۰۶