جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

کاردار جمهوری چک: روابط چک و ایران رو به گسترش - نمایش محتوای خبر

 

 

کاردار جمهوری چک: روابط چک و ایران رو به گسترش

کاردار جمهوری چک گفت: روابط چک و ایران در دو سال گذشته افزایش یافته است.

پیتر اشتپانک دیشب در نشست بررسی فرصتهای سرمایه گذاری و همکاری های اقتصادی با کشور چک در بیرجند گفت:در یک دهه گذشته روابط میان دو کشور کاهش پیدا کرده بود که خوشبختانه اکنون شرایط برای توسعه همکاری ها افزایش یافته است.

او افزود: وظیفه دارم که زمینه گسترش همکاری ها را فراهم کنم چرا که کشورم نمی خواهد فرصتهای اقتصادی و تجاری را در خصوص توسعه همکاری ها با ایران از دست بدهد.

کاردار جمهوری چک همچنین با بیان اینکه در زمینه گردشگری، فرصتهای خوبی برای همکاری دو کشور ایران و چک وجود دارد گفت: کشور چک از صادرکنندگان گردشگر در جهان است و گردشگران ما بسیار علاقه مند هستند از مناطق دیدنی ایران بازدید کنند.

پیتر اشتپانک با اشاره به سفر دو روزه خود به خراسان جنوبی افزود : ما همکاری های اقتصادی و تجاری با ایران را فقط به تهران محدود نکرده ایم و خراسان جنوبی پس از تبریز و اصفهان، سومین استانی است که به آن سفر می کنم.

او گفت :بازدید از نمایشگاه توانمندی های معدنی خراسان جنوبی ، دید من را عوض کرد و نسبت به همکاری ها با این استان خوش بین هستم.

 کاردار جمهوری چک افزود: سفر من به خراسان جنوبی نخستین گام برای شناساندن ظرفیتها و بررسی زمینه همکاری بین این استان و کشور چک است و امیدوارم ملاقات رودر روی هیئتهای تجاری دو طرف منجر به برقراری همکاری در زمینه های صنعتی،معدنی و گردشگری شود.

هیئت دیپلماتیک جمهوری چک، شب گذشته بیرجند را به مقصد تهران ترک کرد.

کاردار جمهوری چک هنگام ترک بیرجند گفت: در مدت دو روزی که در بیرجند بودم،تحت تأثیر توانمندی های خراسان جنوبی قرار گرفتم و مطمئن باشید این آخرین سفر من به بیرجند نخواهد بود.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی