رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

کاربردی کردن آموزشها ، اولویت کاری آموزشیاران - نمایش محتوای خبر

 

 

کاربردی کردن آموزشها ، اولویت کاری آموزشیاران

باقرزاده ، رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور گفت : کاربردی کردن آموزشها ، اولویت کاری آموزشیاران است .

آقای باقرزاده در دیدار امام جمعه بیرجند افزود : هم اکنون 60 هزار آموزشیار رسمی در کشور فعالیت می کنند که اولویت کاری آن ها ، کاربردی کردن آموزشهاست .

وی گفت : از آغاز سال جاری تا کنون همچنین برای کاربردی کردن آموزش های نهضت سواد آموزی ، برای هر قشر از جامعه از جمله کشاورزان ، کارگران و ...  با توجه به نیاز علمی شان ،کتاب های مخصوصی تهیه می شود که تا کنون برای نیروهای مسلح و زندانیان این کتاب های ویژه تهیه شده است .

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور یکی از مشکلات آموزش گیرندگان را فاصله زیاد بین دریافت مدارک دانست و افزود : باید تلاش شود پیوستگی ، تداوم و استمرار آموزش ها در دوره ها جدی گرفته شود .

آقای باقرزاده همچنین از وجود  20 میلیون نفر کم سواد در کشور خبر داد و گفت : 11 میلیون نفر از این افراد در دوره ابتدایی و 9 میلیون نفر در دوره راهنمایی ، ترک تحصیل کرده اند که آموزش این افراد در اولویت است .

وی همچنین از آموزشیاران کشور خواست به  تنوع و نشاط در کلاس های سواد آموزی بیش از پیش توجه کنند.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور در دیدار با قائم مقام نماینده ی ولی فقیه در استان گفت: تلاش می شود تا پایان سال بیش از 700 نفر از بی سوادان استان آموزش ببینند .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی ، قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان در دیدار معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور با تاکید بر تخصصی کردن آموزشهای سواد آموزی به جامعه هدف گفت:در گذشته برای اقشار بیسواد فقط یک نوع کتاب چاپ می شد ؛ اما در طرح جدید برای هر قشر بی سواد کتاب مخصوص تدریس می شود .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی با اشاره به اینکه بی سوادی و کم سوادی ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی جوامع است افزود: امروزه گسترش آموزش و پرورش و کاهش نرخ بی سوادی یکی از شاخص های مهم پیشرفت هر جامعه محسوب می شود .

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور هم در این دیدار با بیان اینکه اولویت این سازمان آموزش افراد زیر 49 سال است گفت : خراسان جنوبی به عنوان استان پایلوت در زمینه انسداد مبادی بیسوادی است و هم اکنون 2 هزار و 176 نفر بین سن 6 تا 12 سال در استان شناسایی شدند که بیشتر در شهرستانهای مرزی سکونت دارند.

باقرزاده بابیان اینکه هم اکنون 9 میلیون 719 هزار بیسواد در کشور وجود دارند گفت: از این تعداد 8هزار بیسواد در خراسان جنوبی اند که تا پایان سال تلاش میشود حدود 771 نفر از بیسوادان استان آموزش ببینند.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور همچنین در جمع آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی از آنان خواست تنوع و نشاط را در کلاسهای سواد اموزی مورد توجه قرار دهند.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی